3. 5. Alexej

Zítra: Květoslav

Známe postupujícího do olympiády v anglickém jazyce

Ve středu 15. ledna se potkalo ve školním kole olympiády v anglickém jazyce šest zástupců z osmé třídy. Čekala je velká výzva v podobě poslechu v anglickém jazyce, gramatického testu a prezenzace vylosovaného tématu.

Pošta - další zastávka na Cestě objevitele

Datum konání: 16. 1. 2020

Protože se nám ve škole daří, postoupili jsme už na devátou metu v naší velehradské Cestě objevitele. Tentokrát nás zlákala pošta.

Badatelský klub

V letošním školním roce začal v naší škole pracovat Badatelský klub. Žáci v něm ověřují a provádějí zajímavé pokusy z chemie, fyziky, přírodovědy a elektrotechniky. Klub bude pokračovat i v druhém pololetí pod vedením Mgr. Jiřího Sukaného.

Co nás čeká v lednu

Nový rok a s ním i měsíc leden je v plném proudu. Co nás v prvním měsíci čeká? V deváté třídě proběhne třídní schůzka. Bude se točit kolem volby povolání, výběru školy a přijímacího řízení na střední školy. Žáky 1.st. čeká hudebně - zábavný program Stařenka Moravy vypráví.

Koncepce střednědobého rozvoje školy

Od ledna 2020 má naše škola novou koncepci střednědobého rozvoje školy. Spolupracovali na ní nejen všichni pedagogové, ale také zástupci rodičů, zřizovatele a školské rady. Vznikl tak dokument, který ovlivňuje naši školu, její směřování a její perspektivu.

PF 2020

Datum konání: 23. 12. 2019 - 5. 1. 2020

Ježíšek dorazil i do školní družiny

Datum konání: 20. 12. 2019

A protože děti ve družině od září krásně pracují, nadělil Ježíšek dárečky i jim. Poslední družinový týden v roce 2019 jsme si zpříjemnili poslechem vánočních písní a vytvořili jsme si krásnou předvánoční atmosféru. Děti si dárky užívají a mají velkou radost.

Řezbářské dopoledne

Ve středu 18. prosince jsme měli ve čtvrté třídě velmi neobvyklé vyučování.

Adventní tečka

Tečkou v tomto letošním roce byl pro všechny žáky naší školy adventní koncert pana Jakuba Macka. Opět jsme se sešli v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Přišli také děti z mateřské školy, ale i klienti z domova Kopretina a Vincentina ve Velehradě.

Vánoční čas

Sedneme si spolu k prostřenému stolu, hodiny dnes neplatí, ….