19. 3. Josef

Úvod > Škola > Projekty > Adopce na dálku

Adopce na dálku

Projekt ukončen.

Posláním projektu je pomoc chudým dětem v Indii.

Dárci z ČR i ze zahraničí finančně podporují vzdělání indických dětí, žijících ve státě Karnataka, aniž by musely opustit vlastní rodinné a kulturní zázemí. Díky této pomoci mají děti v budoucnosti šanci najít práci a zajistit obživu pro svou rodinu.

Naše škola začala tento projekt podporovat již v roce 2006. Tehdy jsme adoptovali šestiletou dívenku Nishu, jejíž školní docházku jsme finančně zaštiťovali po dlouhých sedm let. Nisha však (i se svou rodinou) v loňském roce změnila bydliště a přestěhovala se do oblasti, na kterou se projekt Adopce na dálku nevztahuje.

V říjnu jsme tedy adoptovali naše nové "dítko", opět dívku. Její jméno je BRIGITA NAZARETH. Narodila se 7. června 2000 a má tři sestry. Dvě starší sestry jsou již vdané, dvě mladší zatím studují - Brigita bude letos navštěvovat 9. ročník. Otec je zdravotně postižen, maminka se stará o domácnost. Příjmy Brigitiny rodiny jsou tedy velmi malé.

Vy, naši žáci, podporujete Brigitu svou pílí. Každý z Vás tak pomáhá člověku, který by bez Vaší podpory neměl šanci na vzdělání a lepší start do života.

Adopce na dálku Adopce na dálku
Adopce na dálku