17. 4. Rudolf

Úvod > Kontakt > Aktuality > Deváťáci na Úřadu práce v Uherském Hradišti

Deváťáci na Úřadu práce v Uherském Hradišti

22.9.2021

Žáci 9. ročníku se s každým uplynulým dnem přibližují k okamžiku, který bude v jejich životě velmi významný. Do konce února si totiž musí vybrat obor a střední školu, na které budou pokračovat ve studiu po ukončení základní povinné školní docházky. Pomoci ve správné volbě jim měla i dnešní návštěva na Úřadu práce v Uherském Hradišti. Zde se v průběhu cca dvouhodinové debaty dozvěděli vše o možnostech studia, poptávce na pracovním trhu a nabídkách jednotlivých středních škol. Součástí programu byl i test profesní orientace profesora Hollanda. Ten tvrdí, že na základě preferencí a zájmů lze každého člověka přiřadit k určitému osobnostnímu typu, s nímž se pak váží předpoklady k výkonu určitého typu povolání.

V programu kariérového poradenství máme připraveny další aktivity, besedy a návštěvy. Pevně doufáme, že tímto způsobem našim deváťákům s volbou povolání pomůžeme.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti