19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Jako jeden z nás

V úterý 3. prosince se v páté třídě konala výuka hodiny čtení v tandemu. Pan učitel Pospíšil pozval do výuky paní učitelku Stránskou. V centru pozornosti byla kniha Neobyčejný kluk od R. J. Palaciové. Děti se rozdělily do skupinek, ve kterých po dvě hodiny usilovně pracovaly.

Zážitkové dny na SSPHZUH

Datum konání: 3. 12. 2019

V úterý 3. 12. jsem s žáky osmé třídy nastoupil na Velehradě do speciálního autobusu. Ten nás zavezl na Střední školu průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou v Uherském Hradišti. Na této škole byl pro nás připraven „zážitkový den“. Jak už napovídá název, škola se skládá vlastně ze škol tří.

Pozvánka na besídku ZUŠ Slovácko

Zveme Vás na Vánoční besídku žáků ZUŠ Slovácko pobočky Velehrad

Návštěva hasičské zbrojnice

Datum konání: 3. 12. 2019

Třeťáci ve své celoroční hře poznávají zajímavá místa v našem nejbližším okolí. Sedmou metou při zkoumání Velehradu byla hasičská zbrojnice.

Adventní svícny keramického kroužku

Děti z keramického kroužku se připravují na adventní čas a všem přejí klidné prožití předvánočního období.

Florbalový turnaj 2. stupně

Ve středu 27. 11. 2019 se výběr žáků 2. stupně zúčastnil florbalového turnaje v nedalekých Buchlovicích. Klukům se vcelku dařilo a nad jejich síly byli pouze žáci ze ZŠ Tupesy a ZŠ a MŠ Osvětimany. Po bojovném výkonu si tedy odvážejí krásné 3. místo. Děkujeme za reprezentaci.

Skvělý sportovní výsledek

Datum konání: 28. 11. 2019

Pouze dva góly dělily kluky z prvního stupně od bojů o první místo a tím i od možného postupu do krajského finále florbalového ČEPS cupu pro 1. stupeň ZŠ. V základní skupině ani jednou neprohráli. Pouze v semifinále podlehli týmu z Polešovic 3:5. V boji o třetí místo pak zvítězili s Jalubím 5:2.

Máme absolventská osvědčení

V úterý, 26. 11. 2019 udělali naši deváťáci první velký krok k tomu, aby se stali absolventy. Splnili totiž jeden z mnoha úkolů, které je v průběhu letošního roku čekají: vypracovali, prezentovali a obhájili svou absolventskou práci.

Beseda se spisovatelkou

Dnes nás navštívila paní spisovatelka Lenka Rožnovská. Dětem z první a druhé třídy představila hravou formou svou knihu "Statečná lvíčata". Třeťáci a čtvrťáci shlédli divadlo "Mobilmánie".

„To je zákon, kámo!“

V úterý 19. 11. 2019 se žáci 8. třídy zúčastnili v rámci primární prevence rizikového chování návazného programu na protidrogový vlak. Návazný program „To je zákon, kámo!“ žáky vrátil zpět k příběhu drogově závislého mladíka.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti