24. 5. Jana

Zítra: Viola

Úvod > Kontakt > Aktuality > První mezinárodní setkání ve Velehradě

První mezinárodní setkání ve Velehradě

Kdyby byla běžná situace, hostili bychom v únoru žáky a učitele ze čtyř evropských škol. Tak začínal náš článek do květnového vydání regionálních novin. Běžná situace stále úplně není, ale přesto můžeme s velkou radostí napsat, že v září jsme skutečně žáky a učitele ze zahraničních škol v naší škole ve Velehradě přivítali. Nepřijeli sice ze čtyř různých škol, ale pouze ze dvou, jelikož některé státy mají stále přísná omezení pro cestování, proto jsme se s nimi potkali alespoň online.

V neděli v podvečer si šest rodin našich žáků vyzvedlo své nové děti, které zde strávily pět dnů plných poznávání, učení, nových zážitků a zábavy. Studenti a učitelé k nám přijeli ze slovinského Podgradu a rumunské Brăily.

Projektové setkání, které je součástí projektu Erasmus+ Partnerství, probíhalo od neděle do pátku. V nabitých dnech žáci a učitelé spolupracovali na plnění projektových úkolů, mezi které patřilo například: tvorba letáku o třídění odpadu, workshop, při kterém si vyrobili účastníci tričko s logem projektu, nebo online aktivita spojená s Go-Green kampaní. Partneři poznávali nejen naši školu, naše zvyky, ale i náš vzdělávací systém a našel se čas i na zábavu a poznávání blízkého okolí Velehradu.

Výjimečnost tohoto setkání spočívá v tom, že ve velehradské škole se jednalo o vůbec první mezinárodní projekt spojený s výměnou žáků v rámci škol. Navíc se jednalo o první setkání po dlouhé době lockdownu, kdy nebylo možno realizovat výjezd do cizího státu. K výjimečnosti této události přispěl pan starosta Mgr. Aleš Mergental, který hosty slavnostně přijal v Turistickém centru Velehrad a představil jim naši obec. Jeden z workshopů vedla paní Pavlína Pelikánová, která vyrábí přírodní kosmetiku. Přijali jsme i pozvání pana starosty Miroslava Kovaříka z Modré do Archeoskanzenu Modrá a na Živou vodu.

V předvečer odjezdu uspořádala škola posezení s hudbou jako poděkování rodinám, které hostily týden zahraniční žáky, ale také našim vyučujícím a žákům, kteří po celý týden skvěle pomáhali s realizací projektového setkání.

Teď už si jen přejme, aby všechna zbývající setkání proběhla osobně, nikoli jenom virtuálně.

IMG_20210906_095113.jpg IMG_20210906_104422.jpg DSC04213.JPG

OUR DREAM HOUSE
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
Výlet do Chřibů
Výukový program v MŠ
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
Přehazovaná
Jak se naučit první pomoc?
Ples 2022
Ples