28. 4. Vlastislav

Zítra: Robert

Zlatá Jana Mergentalová

Pasování čtenářů

Z našich prváčků jsou už opravdoví čtenáři. Ve spolupráci s knihovnou Modrá byli dnes pasováni na čtenáře.Tato krásná slavnost proběhla ve staré škole ve skanzenu na Modré za přítomnosti jejich rodičů, sourozenců, pana starosty Mergentala a paní učitelky Kateřiny Horákové.

Pro ONKA na kole

Dne 22. 6. 2018 sednou členové Žákovského parlamentu a vybraní žáci naší školy společně se známými osobnostmi Zlínského kraje a Slovenské republiky na kola a pojednou v pelotonu do Kunovic, kde navštíví Základní školu U Pálenice a setkají se se zástupci jejich žákovského parlamentu.

Dnes učí ve výtvarné výchově Lucka a Dora

Jednou přinesla Lucka do hodiny výtvarné výchovy vlastnoručně vyrobený „sliz“. Dětem se její výrobek moc líbil a tak vznikl nápad, aby si „sliz“ v hodině výtvarné výchovy každý vyrobil. Lucka si na pomoc přizvala Doru a obě trpělivě spolužákům radily.

Devátá sa (ne)súdí.

Datum konání: 31. 5. 2018 - 31. 7. 2018

Tablo našich deváťáků je zde. Máte možnost ho vidět na obecní informační tabuli na zastávce už od konce května. Pozor !!! ve fotogalerii najdete jako bonus rozšířenou edici našeho tabla. Užijte si to.

Exkurze Krkonoše 2018

Datum konání: 5. 6. 2018 - 8. 6. 2018

Tradičně jsme vyrazili na deváťáckou výpravu do Krkonoš. Ráno vlakem ve 4.20 ze Starého Města se nikomu moc nechtělo. Ubytovaní jsme byli v Rokytnici nad Jizerou na statku Zemex.

Návštěva studentů z Ameriky

Je pro nás vždy potěšující zjištění, že na nás bývalí žáci nezapomínají ani po opuštění základní školy. Takovým příkladem je i náš absolvent Mgr. Ondřej Duda, odborný asistent a koordinátor zahraničních vztahů Ústavu cizích jazyků UP Olomouc.

VELEHRADSKÝ CYKLOTRIAL 2018

Datum konání: 1. 6. 2018

V pátek 1. 6. 2018 dostali také žáci naší školy dárek ke dni dětí. Od osmi hodin ranních se v okolí rybníků již tradičně uskutečnil velehradský cyklotrial. Chlapci a dívky mohli poměřit své síly v běhu, jízdě na kole a v obratnosti ovládání kánoe.

Okresní kolo Pythagoriády

Datum konání: 29. 5. 2018

Pythagoriáda je jednou z matematických soutěží určených pro žáky základních škol  (5. – 8. třída) a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků.

PÉBÉČKO

Datum konání: 28. 5. 2018

Participativní rozpočtování / PÉBÉČKO / je proces, kdy se veřejnost může aktivně zapojit do rozhodování. Využili jsme nabídku pana starosty a připravili PB u nás ve škole. Patronát nad celou akcí měl školní parlament.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti