Základní škola Velehrad

5. 6. Dobroslav

Zítra: Norbert
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Exkurze Krkonoše 2018

Exkurze Krkonoše 2018Datum konání:
5.6.2018
Datum ukončení:
8.6.2018

Tradičně jsme vyrazili na deváťáckou výpravu do Krkonoš. Ráno vlakem ve 4.20 ze Starého Města se nikomu moc nechtělo. Ubytovaní jsme byli v Rokytnici nad Jizerou na statku Zemex.

První den byl naplánovaný krátký výšlap na vyhlídku nad Rokytnicí spojený s nákupem. To bylo jen tak na zahřátí, aby si nohy pomalu zvykaly.

Druhý den jsme se svezli autobusem do Harrachova, tam jsme měli objednanou exkurzi do skláren a do hornického muzea s prohlídkou štol po těžbě fluoritu, barytu a galenitu. Cestou jsme stihli zacvičit na workoutovém hřišti, splnit liščí stezku a taky jsme se nemohli nevyfotit u nejmohutnějšího vodopádu u nás - Mumlavský vodopád. Nazpět do Rokytnice jsme to vzali pěšky rovnou přes kopec kolem obřích skokanských můstků. Hodně prudký stoupák. Tím se nohy už slušně rozchodily a připravily na den třetí.

Třetí den byla naplánovaná horská tůra - na začátku odlehčená lanovkou. Zbytek už museli opravdu po svých. Trasa Lovčenka, Dvoračky, Harrachovy kameny, mohyla Hanče a Vrbaty, Zlaté návrší, Pančavský vodopád (nejvyšší v ČR), Labská bouda, Labský vodopád, Sněžné jámy, Violík, pramen Labe, Vosecká bouda, Krakonošova snídaně a přes Plech zpět na ubytovnu. To bylo něco kolem 25 km, ale stálo to za to.

Den čtvrtý byl už jenom na sbalení, úklid a cestu domů.

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Cyklovýlet Halda
Úspěch v literární soutěži
1
Dnes učí deváťáci
2
Exkurze třeťáků v Alucastu
3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
Závěrečná předškolička
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2