Základní škola Velehrad

9. 12. Vratislav

Zítra: Julie
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Návštěva studentů z Ameriky

Návštěva studentů z AmerikyJe pro nás vždy potěšující zjištění, že na nás bývalí žáci nezapomínají ani po opuštění základní školy. Takovým příkladem je i náš absolvent Mgr. Ondřej Duda, odborný asistent a koordinátor zahraničních vztahů Ústavu cizích jazyků UP Olomouc.

Především z jeho iniciativy nás v pátek 1. června navštívila skupinka studentů - budoucích učitelů -Youngstown State University (http://www.ysu.edu/), kteří jsou v ČR na měsíčním vzdělávacím pobytu. Doprovázela je ředitelka College of Education, dr Marcia Matanin (http://www.ysu.edu/directory/people/marcia-matanin). 

Ačkoliv den byl více než horký a program studentů více než nabitý, studenti si se zaujetím prohlédli naši školu i okolí a neváhali se vydat ani k blízkému Archeoskanzenu, kde probíhal tradiční cyklotrial. V hledáčku jejich pozornosti byl totiž způsob, jakým žáci tráví Den dětí, ale dotazovali se i na další detaily ze života naší školy.

Našim hostům přejeme úspěšné zakončení studia a těšíme se na další podobnou návštěvu !

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30
Bobřík informatiky 2023
1
Ve výchově k občanství se učíme od odborníků
2 3
4 5
Zprávy do nebe...od Mikuláše
6 7
Hasík ve 2. a 6. třídě
8
Naděje ponese vaše sny až ke hvězdám
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31