Základní škola Velehrad

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Návštěva studentů z Ameriky

Návštěva studentů z AmerikyJe pro nás vždy potěšující zjištění, že na nás bývalí žáci nezapomínají ani po opuštění základní školy. Takovým příkladem je i náš absolvent Mgr. Ondřej Duda, odborný asistent a koordinátor zahraničních vztahů Ústavu cizích jazyků UP Olomouc.

Především z jeho iniciativy nás v pátek 1. června navštívila skupinka studentů - budoucích učitelů -Youngstown State University (http://www.ysu.edu/), kteří jsou v ČR na měsíčním vzdělávacím pobytu. Doprovázela je ředitelka College of Education, dr Marcia Matanin (http://www.ysu.edu/directory/people/marcia-matanin). 

Ačkoliv den byl více než horký a program studentů více než nabitý, studenti si se zaujetím prohlédli naši školu i okolí a neváhali se vydat ani k blízkému Archeoskanzenu, kde probíhal tradiční cyklotrial. V hledáčku jejich pozornosti byl totiž způsob, jakým žáci tráví Den dětí, ale dotazovali se i na další detaily ze života naší školy.

Našim hostům přejeme úspěšné zakončení studia a těšíme se na další podobnou návštěvu !

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2