9. 5. Ctibor

Zítra: Blažena

Knihovna jako místo příjemných chvil

Datum konání: 8. 4. 2022

Je už dlouhou tradicí, že naši žáci navštěvují místní knihovny na Velehradě, Modré i Salaši. A obvykle se předpokládá, že se v nich věnují knížkám. Ale dnes se stalo, že byl prostor i pro jarní tvoření.

Kariérové poradenství - zdravotnictví

Datum konání: 7. 4. 2022

Výběr povolání a s ním související cesta, která k dosažení cíle vede, patří k důležitým rozhodnutím, která na naše žáky čekají. Základem je dostatečná orientace ve společnosti a znalosti týkající se pracovního trhu. Naši osmáci se včera podrobněji obeznámili s oborem zdravotnictví.

Druhá předškolička

Datum konání: 5. 4. 2022

Na naše budoucí žáčky na druhé předškoličce čekali dva kuchtíci. Uvařili jsme si šípkovou omáčku, upekli housky, zazpívali, zasoutěžili, naučili se novou písničku a říkanku a taky počítali a kreslili... Byla to veselá hodina a předškoláčci jsou zase o krok blíž k tomu pravému školáctví!

Projekt Wave IT v Barceloně

Projekt Working Academics Value Excellence for International Teachers (WAVE-IT) zahajuje proces implementace kompetencí a dovedností 21. století, zaměřený na podnikavost a reflektivní praxi ve vzdělávání učitelů a školní praxi.

Naši žáci na velikonočním jarmarku

V sobotu 26. března se žáci 1. stupně zúčastnili velikonočního jarmarku v TC Velehrad. Páťáci potěšili zpěvem jarních a velikonočních písní a skladbičkami hranými na flétny a klávesy.

Po stopách zvěře s Veronikou Mergentalovou

Ve středu se prvňáčci vydali do lesa s paní Veronikou Mergentalovou, která pro ně připravila poutavé projektové vyučování o pobytových znameních zvířat v přírodě. Děti se naučily dívat v lese chytře kolem sebe a všímat si těch správných věcí a stopy zvířat si nakonec i odlily do sádry.

První krůčky s češtinou

I na naší škole se do výuky zapojily první ukrajinské děti. Kromě jejich práce v kmenové třídě se jim navíc každý den věnuje speciální pedagožka, školní psycholožka a asistentky. Výukou češtiny bychom jim chtěli usnadnit nejenom školní práci, ale také navázání kontaktu s vrstevníky.

O Koblížkovi - Kolobok

Pohádkový pátek byl tentokrát věnovaný motivu známému u všech slovanských národů, Koblížkovi.

Dnes učí (pra)rodiče

Datum konání: 16. 3. 2022

...aneb filcování s babičkou ve 2. třídě

Setkání s předškoláky

Přivítali jsme v naší škole předškoláky, tentokrát i s jejich rodiči. Tématem první letošní předškoličky bylo zednické a opravářské řemeslo. Děti se tak hravou formou seznamovaly s činnostmi, které ke škole patří.

Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou