27. 4. Jaroslav

Zítra: Vlastislav

Mladí hrnčíři

Dnes v hodině keramiky děti točily na hrnčířském kruhu, byl to pro ně velký zážitek a nová zkušenost. Nadšení bylo veliké, takovou hodinu by děti chtěly každou.

Zazpívej, slavíčku 2018 (regionální kolo) - odkazy na YouTube

Datum konání: 18. 3. 2018

Před pár dny jsme pyšně oznamovali, že dva žáci naší školy - Michaela Matějková a Martin Valenta se v obrovské konkurenci probojovali do dalšího kola soutěže Zazpívej, slavíčku 2018.

Příprava na Velikonoce

Datum konání: 27. 3. 2018

Už je to týden, co jsme se rozloučili s paní Zimou⛄❄ a přivítali krásné roční období - Jaro.

Hasík ve 2. třídě

Datum konání: 27. 3. 2018

Hasiči HZS Uherské Hradiště přišli v úterý 27. března 2018 ke druhákům se svým preventivním programem.

Young People in European Forests 2018

Datum konání: 23. 3. 2018

I letošní rok se naši žáci zúčastnili vědomostní soutěže YPEF (Young People in European Forests). Místní kolo této soutěže opět proběhlo v Muzeu lesnictví a myslivosti Buchlov. Toto muzeum se nachází v zrekonstruované hájence pod hradem Buchlovem patřící LS Buchlovice.

Náš školní řád

Během měsíce března a dubna pracují a budou pracovat naše třídy se svými třídními učiteli na podobě nového školního řádu. V jejich nelehké práci jim také pomáhá školní psychožka, která zajímavou formou žáky seznamuje, co do školního řádu patří a co ne.

Co jsou vrstevnice?

V šesté třídě se učíme, že vrstevnice jsou čáry, které na mapě spojují body o stejné nadmořské výšce. Prakticky jsme si toto učivo vyzkoušeli v pracovních činnostech. Úkolem žáků bylo vytvořit trojrozměrný model fiktivního kopce. Tento kopec vytvářeli z vrstev kartonu. Kartony lepili na sebe.

Škola hrou

Na středu 28. března, v den, kdy se narodil Jan Amos Komenský, připravili naši vyučující pro svoje žáky zajímavý program. V duchu Komenského odkazu "škola hrou" čeká žáky 5. - 9. třídy meziročníkové vyučování.

Žáci 9. třídy na výstavě

Žáci 9. třídy v rámci hodiny výtvarné výchovy zavítali do Turistického centra Velehrad na výstavu Martiny Jirsákové s názvem „ Origamy“. Žáci mohli obdivovat, co všechno se dá touto technikou vytvořit a mnozí jistě získali inspirace třeba na výzdobu svého pokoje.

Vynášení Morany ve školní družině

Datum konání: 21. 3. 2018

Vynášení Moreny ve školní družině

Ples ZŠ Velehrad 2024 - oficiální videa
Společné pololetní setkání
Předškoláci, přijďte k nám do školy!
Školní karneval 2024
Cestovatelský večer 2024
Okresní kolo konverzační soutěže v AJ
Předškolička aneb Pojďme do ZOO