Základní škola Velehrad

17. 4. Rudolf

Zítra: Valérie
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Cestovatelský večer 2024

Cestovatelský večer 2024Datum konání:
13.2.2024

V úterý 13. února se v knihovně obce Velehrad cestovalo. Již tradičně připravila místní knihovna ve spolupráci se ZŠ Velehrad Cestovatelský večer. Večer plný krásných fotografií, zajímavostí a zážitků z dovolených a prázdninových cest si připravili žáci 4. a 5. třídy. S Alžbětou Zábranskou jsme viděli krásná místa z řeckého ostrova Korfu. Jakub Gottwald nás ve své prezentaci navnadil na dovolenou do Chorvatska. Procestovali jsme Brelu, Bašku Vodu, Trogir, Split, Mostar a Imotská jezera a dozvěděli jsme se spoustu informací a zajímavostí o tomto kraji. Sára Kovaříková strávila minulé letní prázdniny v Dolomitech, poutavé povídání o těchto horách a úžasné fotografie nás moc potěšily. A možná nevíte, že v Dolomitech je možnost ubytování v Pastoračním domě Velehrad, ve kterém Sára s rodinou strávila moc hezkou dovolenou. Andělka Ševčíková nám ukázala krásy Rakouských Alp ve Wagrainu a okolí. Další malé cestovatelky ze 4. třídy nás zaujaly svým hezkým povídáním a nádhernými prezentacemi. Angelika Falser prožila pěknou dovolenou na Sicílii a viděla soptit sopku Etnu a Anastázie Ševčíková nás seznámila s Malou Fatrou. Druhá část Cestovatelského večera patřila paní Rozbrojové, která se svojí rodinou strávila 10 měsíců v Izraeli. Krásné fotografie, historie, kultura, příroda a zážitky z cestování a pobytu v Izraeli, to vše bylo úžasné a obohacující. Nechybělo i občerstvení, pizza pro děti, domácí limonády a zvídavé obecenstvo. Velké dík patří mladým cestovatelům z naší školy, kteří se odvážili sdílet své zážitky před publikem, knihovně Velehrad a žákovskému parlamentu za organizaci této akce.   

 

Fotogalerie     


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15
Cyklistou bezpečně!
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5