Základní škola Velehrad

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Předškolička aneb Pojďme do ZOO

Předškolička aneb Pojďme do ZOODatum konání:
27.2.2024

V úterý 27. 2. v odpoledních hodinách proběhla v naší škole předškolička – setkání předškoláků a jejich rodičů. Dětem se věnovali vyučující 1. stupně převlečení za žirafu, medvěda a tasmánského čerta. Děti potom plnily úkoly jako vytleskávání slabik, určování počtu zvířátek, stavění z vršků od PET lahví a naučily se písničku „Pět minut v Africe“, kterou rodičům s velkým nasazením na závěr zazpívaly. Rodiče se mezitím dozvěděli něco o předpokladech zvládnutí školní docházky, o školní zralosti a připravenosti. Těm, kteří se na předškoličku nemohli dostavit, nebo i pro ty, kteří si chtějí tyto informace připomenout, jsme uložili na náš web prezentaci. Najdete ji v sekci zápis tady: https://www.zsvelehrad.cz/zapis. Řadu dovedností popsaných v prezentaci si děti osvojují i v průběhu prvního nebo druhého pololetí 1. třídy a zároveň je přirozené, že některé oblasti ovládají dobře a jinde potřebují ještě čas a trénink. Pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, jsou vám ve škole k dispozici školní speciální pedagožka Mgr. Tereza Kovaříková, která nabízí i individuální „Diagnostiku školní připravenosti“ nebo školní psycholožka PhDr. Šárka Mošťková. Kontaktovat je můžete na e-mailových adresách uvedených zde: https://www.zsvelehrad.cz/zamestnanci.

 

Druhá předškolička se uskuteční v úterý 26. 3. v 16:00 a děti si zase užijí čas společně a poznají další naše vyučující a rodiče se dozví informace o škole a zejména o metodách a způsobu výuky na naší škole. Podrobně také rodičům vysvětlíme, jakým způsobem proběhne on-line zápis, seznámíme vás s prostředím, ve kterém budete vaše dítě přihlašovat. Rodiče musí v termínu od 18. 3. do 16. 4. vyplnit formulář k zápisu pro přijetí i odklad svého dítěte. Svoje dítě prostřednictvím on-line formuláře (na webu školy vytvoříme novou záložku „On-line zápis“) přihlásí a odpadnou další starosti s „papírováním“. Zde také rodiče uvedou údaje o svém dítěti (prosíme i o vyplnění RČ, které by se stejně později muselo zadávat ručně) a vyberete si čas, ve kterém se na vás budeme těšit v naší škole.

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4