26. 4. Oto

Zveme Vás na Vánoční besídku žáků ZUŠ Slovácko pobočky Velehrad

Návštěva hasičské zbrojnice

Datum konání: 3. 12. 2019

Třeťáci ve své celoroční hře poznávají zajímavá místa v našem nejbližším okolí. Sedmou metou při zkoumání Velehradu byla hasičská zbrojnice.

Adventní svícny keramického kroužku

Děti z keramického kroužku se připravují na adventní čas a všem přejí klidné prožití předvánočního období.

Florbalový turnaj 2. stupně

Ve středu 27. 11. 2019 se výběr žáků 2. stupně zúčastnil florbalového turnaje v nedalekých Buchlovicích. Klukům se vcelku dařilo a nad jejich síly byli pouze žáci ze ZŠ Tupesy a ZŠ a MŠ Osvětimany. Po bojovném výkonu si tedy odvážejí krásné 3. místo. Děkujeme za reprezentaci.

Skvělý sportovní výsledek

Datum konání: 28. 11. 2019

Pouze dva góly dělily kluky z prvního stupně od bojů o první místo a tím i od možného postupu do krajského finále florbalového ČEPS cupu pro 1. stupeň ZŠ. V základní skupině ani jednou neprohráli. Pouze v semifinále podlehli týmu z Polešovic 3:5. V boji o třetí místo pak zvítězili s Jalubím 5:2.

Máme absolventská osvědčení

V úterý, 26. 11. 2019 udělali naši deváťáci první velký krok k tomu, aby se stali absolventy. Splnili totiž jeden z mnoha úkolů, které je v průběhu letošního roku čekají: vypracovali, prezentovali a obhájili svou absolventskou práci.

Beseda se spisovatelkou

Dnes nás navštívila paní spisovatelka Lenka Rožnovská. Dětem z první a druhé třídy představila hravou formou svou knihu "Statečná lvíčata". Třeťáci a čtvrťáci shlédli divadlo "Mobilmánie".

„To je zákon, kámo!“

V úterý 19. 11. 2019 se žáci 8. třídy zúčastnili v rámci primární prevence rizikového chování návazného programu na protidrogový vlak. Návazný program „To je zákon, kámo!“ žáky vrátil zpět k příběhu drogově závislého mladíka.

Kouzelníci

Datum konání: 15. 11. 2019

Během pátečního odpoledne jsme si s dětmi zahrály na „kouzelníky“. Aktivita začala už tím, že se děti musely pomocí násobilky rozdělit do pěti skupin. Děti měly za úkol poskládat obrázky čaroděje a čarodějnice, které byly rozstřihány na malé geometrické obrazce.

Děkujeme za vaši účast

Děkujeme všem, kteří dnes 19. 11. 2019 přišli na třídní schůzky. Děkujeme všem, kteří nám důvěřují a podle účasti vás nebylo málo. Snad největší účast byla tentokrát v 1. třídě, kde děti s vyučující Mgr. Andreou Andrýskovou a asistentkou pedagoga Ing.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti