27. 4. Jaroslav

Zítra: Vlastislav

Vydařené partnerství prvňáčků a čtvrťáků

Naši nejmenší školáci už chodí do školy skoro tři měsíce. Jejich partneři, žáci čtvrté třídy, kteří je vedli první den do třídy, si pro prvňáčky připravili veselý program. Třeťáci v maskách klaunů vyrobili svým kamarádům červené nosy a rázem tu byla pěkná partička.

Dnes učí ve výtvarné výchově Alice

Datum konání: 2. 11. 2018

Alice Lukášová je kreativní dívka. Proto se nebála předstoupit před své spolužáky.Vymyslela si pro ně origami-žábu, kterou na závěr využili pro společenskou hru. Někteří jedinci byli při výrobě nejistí, ale Alice spolu se svým bratrem Adamem ochotně všem radila.

Strom a pointilismus

Datum konání: 18. 10. 2018

Krásné, podzimní počasí přímo vybízí k tomu, aby žáci 9. třídy malovali ve výtvarné výchově venku. Tématem je strom malovaný technikou pointilismu.

Den bez aut

Datum konání: 21. 9. 2018

Žáci 6. třídy si v hodině výtvarné připomněli „Den bez aut“, který je mezinárodním dnem a každoročně se slaví 22. září. Akce má poukázat na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského  automobilismu.Do akce je zapojeno 1400 měst. Také město Uh.

Dnes učí ve výtvarné výchově Lucka a Dora

Jednou přinesla Lucka do hodiny výtvarné výchovy vlastnoručně vyrobený „sliz“. Dětem se její výrobek moc líbil a tak vznikl nápad, aby si „sliz“ v hodině výtvarné výchovy každý vyrobil. Lucka si na pomoc přizvala Doru a obě trpělivě spolužákům radily.

Dnes učí ve výtvarné výchově Klára

Tentokrát převzala roli učitelky výtvarné výchovy v 6. třídě Klára. Najít téma a techniku, aby všechny zaujala není vždy lehký úkol. Klára to zvládla na výbornou. Pro své spolužáky připravila hru „Šachy lásky“.

Den kosmonautiky ve výtvarné výchově

Datum konání: 12. 4. 2018

Ve výtvarné výchově 4. třídy se objevil „kosmonaut“. Je právě 12. dubna - Den kosmonautiky. Připomínáme si oblet prvního člověka kolem Země, ruského kosmonauta Jurije Gagarina. „Kosmonaut“ o sobě vyprávěl a pak děti v malém kvízu odpovídaly na jeho otázky. Úspěšní jedinci byli odměněni.

Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchově

Kniha je symbol zábavy, napětí, poučení nebo inspirací. A právě kniha Mikuláše Štefana „Odkaz slunečnice“ byla inspirací ve výtvarné výchově pro žáky 9. třídy po celý měsíc. Příběh „Svíčka“ nabízel široké možnosti výtvarného zpracování.

Žáci 9. třídy na výstavě

Žáci 9. třídy v rámci hodiny výtvarné výchovy zavítali do Turistického centra Velehrad na výstavu Martiny Jirsákové s názvem „ Origamy“. Žáci mohli obdivovat, co všechno se dá touto technikou vytvořit a mnozí jistě získali inspirace třeba na výzdobu svého pokoje.

Fandíme našim olympionikům!

Datum konání: 14. 2. 2018

To, že probíhá zimní olympiáda všem připomínají piktogramy na nástěnce ve vestibulu školy, které vytvořili žáci 6. a 9. třídy v hodině výtvarné výchovy.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti