Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

7. 3. Tomáš

Zítra: Gabriela
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchově

Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchověKniha je symbol zábavy, napětí, poučení nebo inspirací. A právě kniha Mikuláše Štefana „Odkaz slunečnice“ byla inspirací ve výtvarné výchově pro žáky 9. třídy po celý měsíc. Příběh „Svíčka“ nabízel široké možnosti výtvarného zpracování. Žáci svíčku nejenom kreslili nebo vyráběli ze včelího mezistěnu, ale zkoušeli i kreslit voskem, popelem, kouřem, hráli si i s plamenem svíčky. Získané dovednosti pak využili ve svých pracích - vícebarevné voskové batice na papír a voskové batice na látku. Při enkaustice malovali horkým voskem speciální žehličkou. Ve dvojicích hledali na internetu informace o historii svíčky, druzích svíček, rituálech, léčbě svíčkou apod. Sami na sobě si vyzkoušeli léčení očí pomocí plamene svíčky. Prožitkem pro mnohé byl rituál „Co mně vadí…napíši a spálím“. Práce se žákům povedly a zdobí chodby školy.

 

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
On-line karneval ve 4. třídě
4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4