Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchově

Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchověKniha je symbol zábavy, napětí, poučení nebo inspirací. A právě kniha Mikuláše Štefana „Odkaz slunečnice“ byla inspirací ve výtvarné výchově pro žáky 9. třídy po celý měsíc. Příběh „Svíčka“ nabízel široké možnosti výtvarného zpracování. Žáci svíčku nejenom kreslili nebo vyráběli ze včelího mezistěnu, ale zkoušeli i kreslit voskem, popelem, kouřem, hráli si i s plamenem svíčky. Získané dovednosti pak využili ve svých pracích - vícebarevné voskové batice na papír a voskové batice na látku. Při enkaustice malovali horkým voskem speciální žehličkou. Ve dvojicích hledali na internetu informace o historii svíčky, druzích svíček, rituálech, léčbě svíčkou apod. Sami na sobě si vyzkoušeli léčení očí pomocí plamene svíčky. Prožitkem pro mnohé byl rituál „Co mně vadí…napíši a spálím“. Práce se žákům povedly a zdobí chodby školy.

 

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Adaptační kurz
13
Adaptační kurz
14
Adaptační kurz
15
Adaptační kurz
16 17 18
19 20 21
Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni
Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni
22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2