Základní škola Velehrad

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchově

Svíčka - měsíční projekt ve výtvarné výchověKniha je symbol zábavy, napětí, poučení nebo inspirací. A právě kniha Mikuláše Štefana „Odkaz slunečnice“ byla inspirací ve výtvarné výchově pro žáky 9. třídy po celý měsíc. Příběh „Svíčka“ nabízel široké možnosti výtvarného zpracování. Žáci svíčku nejenom kreslili nebo vyráběli ze včelího mezistěnu, ale zkoušeli i kreslit voskem, popelem, kouřem, hráli si i s plamenem svíčky. Získané dovednosti pak využili ve svých pracích - vícebarevné voskové batice na papír a voskové batice na látku. Při enkaustice malovali horkým voskem speciální žehličkou. Ve dvojicích hledali na internetu informace o historii svíčky, druzích svíček, rituálech, léčbě svíčkou apod. Sami na sobě si vyzkoušeli léčení očí pomocí plamene svíčky. Prožitkem pro mnohé byl rituál „Co mně vadí…napíši a spálím“. Práce se žákům povedly a zdobí chodby školy.

 

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2