26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Ples ZŠ Velehrad 2023 - oficiální video

Datum konání: 21. 1. 2023

Kochejte se, sledujte, sdílejte, posílejte.

Scénické čtení - workshop

V závěru minulého týdne se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili workshopu scénického čtení pod vedením herce Davida Vackeho. Po sérii mluvních cvičení pracovali s textem a zkoušeli, jakým způsobem je možno ovlivnit jeho náladu a působení na diváky.

Celoroční hra u prváčků

Prostřednictvím celoroční hry se tento týden prváčci seznamují s dalším zajímavým povoláním - vinař. A pomáhá jim také jejich kamarádka Evelínka - plyšová žabka. Ta postupně navštěvuje rodiny našich dětí, kde tráví víkendy. Společné zážitky pak děti vypráví ve škole.

Páťáci pomáhají prváčkům!

Páťáci v rámci výuky praktických činností vyrobili pro naše prvňáčky pomůcku do matematiky. Díky ní se jim daří rychlou a hravou formou procvičovat rozklady čísel, sčítání i odčítání. Páťákům patří poděkování za to, jak se svého úkolu zhostili.

Závěr školního roku 2021/2022

Datum konání: 30. 6. 2022

ŠKOLA, slovo, které nás učitele, žáky a rodiče provází intenzivně deset měsíců a pak během letních prázdnin jen vzdáleně připomene, že se opět blíží nový začátek. Slovo ŠKOLA skloňujeme ve všech PÁDech, po celý školní rok, každý den. PÁDy nás však provázejí i v běžném životě.

Den Země 2022

Datum konání: 22. 4. 2022

Dnes jsme ve škole taky mysleli na naši přírodu a celý den jsme jí věnovali. Na prvním stupni měli první dvě hodiny plné aktivit zaměřených na vztah k přírodě, ochranu přírody a recyklaci. Potom žáci vyrazili do okolí školy a Velehradu pomáhat se sběrem drobných odpadků.

Pohádkový pátek nebo kreativní výtvarka

Žáci z 1. třídy s paní učitelkou začali páteční výuku příběhem o chytré kmotře lišce a jitrnicích z knihy O chytré kmotře lišce. Pohádku si přečetli a poté zdramatizovali. Viděli i pohádku Naše paní liška, poslechli si a zazpívali operku Z. Svěráka Budulínek.

Vánoční setkání zakončilo rok 2021

Všechny slabiky slova NaDěJe jsou odtajněny, Našim Dětem Ježíška. Posledním společným dárkem pro všechny z naší základní školy bylo Vánoční setkání. Žáci nejen zpívali, ale také představili v prezentacích svoje zážitky z adventní výuky.

Vánoční výuka

Žáci 1. stupně tvořili vánoční dekorace v naší Ježíškové dílně a na 2. stupni do výuky pronikly Vánoce. Někde se peklo cukroví, jinde se hrálo vánoční sudoku nebo se při chemických pokusech vytvářelo šampaňské.

Stačí věřit tomu

Stačí věřit tomu, že se strom zas rozsvítí ....

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH