Základní škola Velehrad

24. 6. Jan

Zítra: Ivan
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Závěr školního roku 2021/2022

Závěr školního roku 2021/2022Datum konání:
30.6.2022

ŠKOLA, slovo, které nás učitele, žáky a rodiče provází intenzivně deset měsíců a pak během letních prázdnin jen vzdáleně připomene, že se opět blíží nový začátek. Slovo ŠKOLA skloňujeme ve všech PÁDech, po celý školní rok, každý den. PÁDy nás však provázejí i v běžném životě. Někdy drobné, jindy těžší. Člověk v životě uPADne mnohokrát. Důležité je ovšem vstát a pokračovat dál. Pokud si umíme ze svých PÁDů vzít něco pozitivního, nejsou tyto PÁDy na škodu. 24. 2. 2022 padl první výstřel na území suverénního státu. Snad všechny tento výstřel, obrazně řečeno, zasáhl. Lidsky, profesně, v každodenním životě. Nevyhnul se ani naší škole. Po prvotní pomoci Ukrajině jsme začali pomáhat daleko intenzivněji, přímo ve škole. Přijali jsme nové žáky, nové kamarády. Bez znalosti našeho jazyka, bez domovů. Na každý PÁD si naše škola s touto novou situací poradila. Kromě jejich práce v kmenové třídě se jim každý den věnovaly speciální pedagožka, školní psycholožka a asistentky. Výukou češtiny jsme jim usnadňovali nejenom školní práci, ale také navázání kontaktu s vrstevníky. V jednu chvíli měla naše škola 13 ukrajinských dětí, které se začaly učit český jazyk a zapojovat do naší výuky, nikoho jsme nenechali uPADnout. Rozhodně jsme nezapomínali ani na naše žáky. Pracovali jsme v týmech, učili se i v zahraničí, setkávali jsme se a snažili se, aby doPAD změn v naší škole pociťovali jen v dobrém! Věřím, že se nám to společně všem podařilo. A pokud někdo potřeboval záchranný PADák, vždy jsme jej měli po ruce.

Dnes jsme se slavnostně rozloučili s našimi deváťáky. Přejeme jim dobrý vítr do plachet a ať mají svůj PADák stále při sobě!!!!! A těch nechtěných PÁDů ať je co nejméně!

Přes zasloužené volno milí kolegové, žáci a rodiče skloňujte jen slovo prázdniny!

Krásný letní čas všem Mgr. Andrea Olbertová

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
28
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
29
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
30
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
31
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
1 2
3 4 5 6 7
Volby do Školské rady 2024
8
Volby do Školské rady 2024
9
Volby do Školské rady 2024
Erasmus+ ve Slovinsku
10
Volby do Školské rady 2024
Volby do školské rady - výsledky
Erasmus+ ve Slovinsku
11
Erasmus+ ve Slovinsku
12
Erasmus+ ve Slovinsku
13
Erasmus+ ve Slovinsku
14
Erasmus+ ve Slovinsku
15 16
17 18
Prvňáci byli pasováni na čtenáře!
19 20 21 22 23
Varhanní koncert
24 25 26 27 28 29 30