Základní škola Velehrad

28. 2. Lumír

Zítra: Horymír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Závěr školního roku 2021/2022

Závěr školního roku 2021/2022Datum konání:
30.6.2022

ŠKOLA, slovo, které nás učitele, žáky a rodiče provází intenzivně deset měsíců a pak během letních prázdnin jen vzdáleně připomene, že se opět blíží nový začátek. Slovo ŠKOLA skloňujeme ve všech PÁDech, po celý školní rok, každý den. PÁDy nás však provázejí i v běžném životě. Někdy drobné, jindy těžší. Člověk v životě uPADne mnohokrát. Důležité je ovšem vstát a pokračovat dál. Pokud si umíme ze svých PÁDů vzít něco pozitivního, nejsou tyto PÁDy na škodu. 24. 2. 2022 padl první výstřel na území suverénního státu. Snad všechny tento výstřel, obrazně řečeno, zasáhl. Lidsky, profesně, v každodenním životě. Nevyhnul se ani naší škole. Po prvotní pomoci Ukrajině jsme začali pomáhat daleko intenzivněji, přímo ve škole. Přijali jsme nové žáky, nové kamarády. Bez znalosti našeho jazyka, bez domovů. Na každý PÁD si naše škola s touto novou situací poradila. Kromě jejich práce v kmenové třídě se jim každý den věnovaly speciální pedagožka, školní psycholožka a asistentky. Výukou češtiny jsme jim usnadňovali nejenom školní práci, ale také navázání kontaktu s vrstevníky. V jednu chvíli měla naše škola 13 ukrajinských dětí, které se začaly učit český jazyk a zapojovat do naší výuky, nikoho jsme nenechali uPADnout. Rozhodně jsme nezapomínali ani na naše žáky. Pracovali jsme v týmech, učili se i v zahraničí, setkávali jsme se a snažili se, aby doPAD změn v naší škole pociťovali jen v dobrém! Věřím, že se nám to společně všem podařilo. A pokud někdo potřeboval záchranný PADák, vždy jsme jej měli po ruce.

Dnes jsme se slavnostně rozloučili s našimi deváťáky. Přejeme jim dobrý vítr do plachet a ať mají svůj PADák stále při sobě!!!!! A těch nechtěných PÁDů ať je co nejméně!

Přes zasloužené volno milí kolegové, žáci a rodiče skloňujte jen slovo prázdniny!

Krásný letní čas všem Mgr. Andrea Olbertová

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Ples ZŠ Velehrad 2024 - oficiální videa
Společné pololetní setkání
1 2 3 4
5
Předškoláci, přijďte k nám do školy!
6 7 8 9
Školní karneval 2024
10 11
12 13
Cestovatelský večer 2024
14
Okresní kolo konverzační soutěže v AJ
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27
Předškolička aneb Pojďme do ZOO
28 29 1 2 3