5. 5. Klaudie

Zítra: Radoslav

Inspirujeme se u kolegů z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Datum konání: 20. 11. 2018

Naše škola je zapojena do projektu, který je zaměřený nejen na inkluzi, ale také na klima ve třídách a výukové metody. Rádi jsme přivítali v naší škole kolegy z ústecké univerzity, která je garantem tohoto projektového ověřování.

Divadelní představení

Dnes, 19. 11. navštívili žáci 1. stupně divadelní představení ve Slováckém divadle. Pohádka F. Hrubína O Květušce, zahrádce a babici byla velmi zajímavá.

Vydařené partnerství prvňáčků a čtvrťáků

Naši nejmenší školáci už chodí do školy skoro tři měsíce. Jejich partneři, žáci čtvrté třídy, kteří je vedli první den do třídy, si pro prvňáčky připravili veselý program. Třeťáci v maskách klaunů vyrobili svým kamarádům červené nosy a rázem tu byla pěkná partička.

Zprávy ze školní jídelny

Od tohoto týdne je naše škola přihlášena v systému strava.cz.

Přírodověda v hodině angličtiny

Datum konání: 16. 11. 2018

Žáci sedmé třídy dnes v rámci výuky přírodopisu navštívili terárium na Modré. Výuka o plazech tím pro ně neskončila.Pokračovali i v hodině anglického jazyka. Společně s vyučující angličtiny a rodilým mluvčím Chrisem vytvořili krátký příběh o jejich exkurzi.

Přehlídka středních škol

Datum konání: 14. 11. 2018

Ve středu dne 14.11.2018 se žáci 9. třídy naší školy zúčastnili akce, kterou pořádal ÚP v Uherském Hradišti.

Beseda - Kyberšikana

V úterý 13. 11. 2018 se žáci ze 6. a 7. třídy zúčastnili besedy na téma Kyberšikana. O tomto tématu žákům povídal pan Pakosta ze sdružení Acet, která tyto preventivní přednášky připravuje.

Dnes učí ve výtvarné výchově Alice

Datum konání: 2. 11. 2018

Alice Lukášová je kreativní dívka. Proto se nebála předstoupit před své spolužáky.Vymyslela si pro ně origami-žábu, kterou na závěr využili pro společenskou hru. Někteří jedinci byli při výrobě nejistí, ale Alice spolu se svým bratrem Adamem ochotně všem radila.

Škola se připojuje k oslavám

Datum konání: 28. 10. 2018

Nejdříve soutěží Naše Česko / natáčeli jsme videa k založení republiky a výtvarně zpracovávali toto téma /. Pak pátečním školním dnem v barvách naší vlajky. Ale i zpěvem při sázení lípy u naší školy, kterým potěšili všechny přítomné žáci 4. třídy s jejich třídním učitelem Pavlem Pospíšilem.

Žákovský parlament

Datum konání: 25. 10. 2018

I v letošním školním roce pokračuje práce žákovského parlamentu.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan