29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Ve školní družině vyhrál Havraspár

Celoroční snažení ve školní družině je u konce. V našich Bradavicích se v souboji kolejí nejvíce dařilo Havraspáru. Po celý rok děti sbíraly razítka za splněné úkoly, mimořádné výkony a kamarádské chování. Nejen vítězové dostali sladkou odměnu. Přejeme Vám krásné a pohodové prázdniny.

Motivační hra ve 2.třídě končí

Naše žáky z 1. stupně skřítek Hlaholníček provedl historií okolo Cyrila a Metoděje a seznámil je se stezkami, po kterých chodili Cyril a Metoděj. Druháci si zkusili psát hlaholicí, potom  pátrali po stopách Slovanů v muzeu a v lapidáriu.

Cyrilometodějské stezky

Datum konání: 27. 6. 2023

Dnes jsme se vydali po stopách našich předků. Putovali jsme totiž po jedné z tras Cyrilometodějských stezek. Ty spojují hlavní poutní místa v Polsku, České republice, Slovenské republice, Rakousku a Itálii. Zvolili jsme stezku vedoucí z Buchlovic na Buchlov, odtud pod Břesteckou skálu.

Deváťáci ve věznici v Uh. Hradišti

Datum konání: 26. 6. 2023

Žáci 9, třídy využili pozvánku Moravského zemského muzea  k bezplatné prohlídce areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Žáci se při komentované prohlídce seznámili s historií věznice, dozvěděli se, jaké jsou plány na přestavbu věznice.

Objevujeme sochařský ateliér

Datum konání: 16. 6. 2023

Malí objevitelé tentokrát zavítali do sochařského ateliéru akademického sochaře Otmara Olivy. Toto místo bylo pro děti téměř posvátné. Z tvůrčí atmosféry se jim tajil dech a  tak byl pro ně zážitek skoro nadpozemský. Na pana sochaře však měli spoustu zvídavých, ale také zvědavých otázek.

Významné osobnosti regionu

Datum konání: 21. 6. 2023

Dnes dopoledne jsme vyrazili s žáky 7. a 8. třídy na Brdo. Hlavním cílem ale nebyla pouze vycházka na rozhlednu. Sedmáci již podruhé instalovali na rozhledně výsledky svého projektu. Tentokráte na téma Významné osobnosti regionu.

Závěrečná předškolička - Už to víme!

Datum konání: 20. 6. 2023

V úterním slunečném odpoledni se setkali děti, rodiče a pedagogové na závěrečné předškoličce. Konečně byla odtajněna informace o nových třídních učitelkách. Od září budou 1. třídu vyučovat paní učitelky Mgr. Kamila Hozíková a Mgr. Kateřina Švecová.

Mateřská škola v hledáčku objevitelů

Datum konání: 12. 6. 2023

Třeťáci zase postoupili v cestě objevitelů a tentokrát se vypravili do školky. Vzpomínky na školku byly stále živé, a tak návrat do jejich prostor si žáci náramně užili.

Sedmáci na výletě

Datum konání: 6. 6. 2023 - 9. 6. 2023

V úterý 6. 6. vyráží sedmáci na svůj výlet do Ramzové. S obavou, jaké bude počasí, se přesunujeme vlakem do Zábřehu. Tady je naše první zastávka.

Beseda v rámci MPP

Datum konání: 8. 6. 2023

Žáci 8. ročníku v rámci besed Minimálního preventivního programu debatovali o hodnotách, které jsou pro život podstatné a dělají jej smysluplným. Klíče, které odemykají dveře ke spokojenému životu, se pokusili nalézt společně s místním kaplanem, P. Jiřím Hebronem.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti