27. 4. Jaroslav

Úvod > Kontakt > Aktuality > Významné osobnosti regionu

Významné osobnosti regionu

21.6.2023

Dnes dopoledne jsme vyrazili s žáky 7. a 8. třídy na Brdo. Hlavním cílem ale nebyla pouze vycházka na rozhlednu. Sedmáci již podruhé instalovali na rozhledně výsledky svého projektu. Tentokráte na téma Významné osobnosti regionu. V rámci předmětů výchova k občanství a dějepis pátrali po významných osobnostech regionu s vazbou na jejich bydliště – Velehrad, Modrou a Salaš. Žáci si sami ve skupinkách vybrali osobnosti z jejich nejbližšího okolí. Mezi vybranými osobnostmi jsou akademický sochař Otmar Oliva, scenárista a dramaturg Jan Gogola st., římskokatolický kněz a památkář Mons. Prof. PhDr. Jan Nevěřil, pedagog a zakladatel Předsilvestrovkého výstupu na Brdo František Mikula, československý střelec a olympionik Josef Panáček, olomoucký arcibiskup Antonín Cyril Stojan a v neposlední řadě český dirigent a malíř Adolf Heller.
Na internetu a v literatuře pátrali po informacích ke zvoleným osobnostem. Na počítačích pak zpracovali všechny získané informace a doplnili je fotografiemi. Českou verzi prezentace nakonec překládali a zpracovali v anglickém jazyce.
Hned v prvních minutách po instalaci byl o prezentaci zájem z řad návštěvníků.
Výlet jsme spojili s opékáním špekáčků a výstupem na rozhlednu na Salaši. Na Salaši nás navíc Matěj Špičák seznámil s historickými událostmi, které se vázaly ke konci druhé světové války a k partyzánskému oddílu Olga.
Na výstavu na Brdě jste všichni srdečně zváni.

DSC07472.JPGDSC07485.JPGDSC07457.JPG

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět