26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Úvod > Kontakt > Aktuality > MPP - prevence užívání návykových látek

MPP - prevence užívání návykových látek

V průběhu minulých dnů absolvovali žáci II. stupně výukový program zaměřený na prevenci zneužívání návykových látek. V jeho první části zjišťovali, jaké chemické látky obsahují např. cigaretový kouř, alkohol, lyfty, náplně do elektronických cigaret či energetické drinky. Zabývali se nejen složením samotným, ale také vlivem těchto látek na lidský organismus. Zkoumali účinky okamžité, nezapomněli ale ani na zdravotní důsledky jejich dlouhodobého užívání. V rámci diskuze pak jednotlivé skupinky představily výsledky svého bádání. Společně jsme debatovali o vzniku a druzích závislostí, příčinách vzniku a následcích. Nakonec jsme dospěli k jednoznačnému závěru: závislost nás zbavuje vnitřní svobody a není dobrým pánem.

Experimentárium
Objevujeme ve 3. třídě - Pražské Jezulátko