22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Úvod > Kontakt > Aktuality > Návštěva Obecního úřadu Velehrad

Návštěva Obecního úřadu Velehrad

Minulost a současnost naší obce bylo téma, které nás přivedlo na Obecní úřad ve Velehradě. V nově zrekonstruované obřadní síni nás oficiálně přivítal pan starosta Aleš Mergental a paní účetní Jana Březinová. Díky nim se děti seznámily s historií naší obce a zjistily, proč se v obecním znaku objevuje hlava moravské orlice. Zároveň si prakticky vyzkoušely, jak funguje obecní zastupitelstvo a proč musí být počet členů lichý. Pan starosta nám dovolil nahlédnout do své kanceláře a odkryl nejedno tajemství. Prošli jsme budovou do vyšších pater a v zasedací místnosti jsme nahlédli do matričních knih z let 1972 - 1982. Leckteré z dětí tam našlo jména svých rodičů a příbuzných. Paní učitelka dokonce zápis o svém vlastním narození. Nádherné ručně malované ilustrace byly zároveň ukázkou mistrovského výtvarného nadání pana učitele Fajkuse, který se o zápisy staral. S sebou si děti odnesly křížovku a tužku s logem obecního úřadu.

Naše velké poděkování patří Janě Březinové za zprostředkování a přípravu setkání, i panu starostovi za skvěle připravené povídání.

OU 1.jpg OU 2.jpg OU 3.jpg

OUR DREAM HOUSE
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
Výlet do Chřibů
Výukový program v MŠ
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
Přehazovaná
Jak se naučit první pomoc?
Ples 2022
Ples