Základní škola Velehrad

10. 6. Gita

Zítra: Bruno
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > MPP - prevence užívání návykových látek

MPP - prevence užívání návykových látek V průběhu minulých dnů absolvovali žáci II. stupně výukový program zaměřený na prevenci zneužívání návykových látek. V jeho první části zjišťovali, jaké chemické látky obsahují např. cigaretový kouř, alkohol, lyfty, náplně do elektronických cigaret či energetické drinky. Zabývali se nejen složením samotným, ale také vlivem těchto látek na lidský organismus. Zkoumali účinky okamžité, nezapomněli ale ani na zdravotní důsledky jejich dlouhodobého užívání. V rámci diskuze pak jednotlivé skupinky představily výsledky svého bádání. Společně jsme debatovali o vzniku a druzích závislostí, příčinách vzniku a následcích. Nakonec jsme dospěli k jednoznačnému závěru: závislost nás zbavuje vnitřní svobody a není dobrým pánem.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Cyklovýlet Halda
Úspěch v literární soutěži
1
Dnes učí deváťáci
2
Exkurze třeťáků v Alucastu
3 4
5 6
Třeťáci na třídním výletě
Deváťáci na paintballu v Olomouci
Sedmáci na výletě
7
Sedmáci na výletě
8
Beseda v rámci MPP
Sedmáci na výletě
9
Cyklojízda aneb pomáháme dětem s onkologickým onemocněním
Sedmáci na výletě
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
Závěrečná předškolička
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2