29. 4. Robert

Novější 1

The Greatest Show

Datum konání: 20. 1. 2024

Turistické centrum na Velehradě se v sobotu, 20. ledna 2024 stalo svědkem nevšední události......konal se zde totiž školní ples s názvem The Greatest Show. Žáci 9. ročníku si téma i hudbu vypůjčili ze stejnojmenného muzikálu. Choreografii nacvičili pod vedením paní Kristýny Krysové.

Zprávy do nebe...od Mikuláše

Datum konání: 5. 12. 2023

Reportáž z návštěvy Mikulášské družiny

Obhajoby absolventských prací

Datum konání: 24. 10. 2023

Dnešní den, úterý 24. 10. 2023, byl pro naše deváťáky dnem významným. Na cestě k dospělosti udělali první velký krok, jímž se staly veřejné obhajoby absolventských prací. Jejich témata si vybírali již na konci osmého ročníku.

Deváťáci a návštěva Úřadu práce v Uherském Hradišti

Datum konání: 12. 10. 2023

Žáci devátého ročníku se dnes vypravili na návštěvu Úřadu práce v Uherském Hradišti. V průběhu zhruba dvouhodinové debaty se zabývali tématem volby povolání a snažili se postihnout předpoklady, které je k výkonu konkrétního zaměstnání předurčují.

Scénické čtení - workshop

V závěru minulého týdne se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili workshopu scénického čtení pod vedením herce Davida Vackeho. Po sérii mluvních cvičení pracovali s textem a zkoušeli, jakým způsobem je možno ovlivnit jeho náladu a působení na diváky.

Volba povolání....

Datum konání: 14. 11. 2022

V rámci kariérového poradenství pomáháme našim deváťákům s orientací na trhu práce. V minulém týdnu jsme společně navštívili Úřad práce v Uherském Hradišti a Burzu středních škol v Uherském Hradišti. Pro výběr vhodného povolání je dobré znát osobnostní typ.

MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životu

V průběhu posledních dní zavítala do školy vzácná návštěva - zdejší kaplan, P. Miroslav Herold SI. Se žáky 8. a 9. ročníku debatoval na téma "Trvalé hodnoty". Symbolem celého dne se staly klíče - ve všech podobách a významech.

MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy

Datum konání: 26. 4. 2022

Existují důležitá témata, se kterými je třeba se seznámit a diskutovat o nich . Mezi ně patří i zdravý životní styl a debata o správném pohledu na své tělo a sebepřijetí. V rámci prevence jsme se žáky 9. třídy absolvovali besedu o zdravém životnímu stylu, správné skladbě potravy a pitném režimu.

Devítka se připravuje na absolventky

V naší škole je mnohaletou tradicí, že žáci devátého ročníku pracují na ročníkové práci, absolventce, kterou pak prezentují před svými solužáky a učiteli. Téma práce si žáci volí na konci osmého ročníku, aby mohli sbírat materiál pro svoji absolventku, připravovat se na ni.

Přání deváťákům

Novější 1

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH