Základní škola Velehrad

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životu

MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životuV průběhu posledních dní zavítala do školy vzácná návštěva - zdejší kaplan, P. Miroslav Herold SI. Se žáky 8. a 9. ročníku debatoval na téma "Trvalé hodnoty". Symbolem celého dne se staly klíče - ve všech podobách a významech. V průběhu diskuze jsme hledali hodnoty, na kterých stojí náš život a jsou předpokladem spokojené budoucnosti. Komunikace ve dvojicích a skupinkách nakonec přinesla kýžený výsledek - deset postojů, vlastností a hodnot, které jsou podle našich žáků klíčem k úspěšnému životu. Vysvětlit, proč je považují za důležité, podepřít svá tvrzení argumenty nebylo pro osmáky a deváťáky vůbec jednoduché. Přesto tento úkol se ctí zvládli, byli velmi otevření a pozorně naslouchali jiným názorům. Věříme, že jim tímto způsobem pomáháme v jejich osobnostním růstu a vytváření vlastních názorů.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5