15. 4. Anastázie

Zítra: Irena

Úvod > Kontakt > Aktuality > MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životu

MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životu

V průběhu posledních dní zavítala do školy vzácná návštěva - zdejší kaplan, P. Miroslav Herold SI. Se žáky 8. a 9. ročníku debatoval na téma "Trvalé hodnoty". Symbolem celého dne se staly klíče - ve všech podobách a významech. V průběhu diskuze jsme hledali hodnoty, na kterých stojí náš život a jsou předpokladem spokojené budoucnosti. Komunikace ve dvojicích a skupinkách nakonec přinesla kýžený výsledek - deset postojů, vlastností a hodnot, které jsou podle našich žáků klíčem k úspěšnému životu. Vysvětlit, proč je považují za důležité, podepřít svá tvrzení argumenty nebylo pro osmáky a deváťáky vůbec jednoduché. Přesto tento úkol se ctí zvládli, byli velmi otevření a pozorně naslouchali jiným názorům. Věříme, že jim tímto způsobem pomáháme v jejich osobnostním růstu a vytváření vlastních názorů.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti