16. 4. Irena

Zítra: Rudolf

EXKURZE DO FIRMY ALTECH

Datum konání: 22. 6. 2022

Ve středu se šesťáci vypravili do Uherského Hradiště na exkurzi do firmy ALTECH a firmy ABR 3D Print. Ve druhé jmenované firmě se žáci seznámili s různými technologiemi 3D tisku.

Ročníkové práce páťáků

Páťáci dnes zakončili svoji výuku na 1. stupni ročníkovou prací. Dva měsíce pracovali ve skupinách na zadaném tématu a propojovali tak výuku všech předmětů. Dnes svoji práci obhájili před rodiči a vyučujícími.

Úspěch ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí"

Datum konání: 22. 6. 2022

Gratulace tentokrát patří žákyni 2. třídy Lindě Bilavčíkové, která uspěla ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí a mládeže", a to hned dvakrát. Získala 2. místo v okresním kole a 1. místo v kole krajském.

Sedmáci na výletě v Olomouci

V minulém týdnu absolvovali svůj výlet i sedmáci. Dvoudenní program byl nabitý a fyzicky náročný. Po dvouhodinové cestě do Olomouce (autobusem) jsme nasedli na rafty a absolvovali dvouhodinovou projížďku po Moravě.

Přespání ve škole aneb Cesta do pravěku

Páteční odpoledne a noc si žáci třetí třídy užívali v plné míře. Táborák a přespání ve škole bylo zároveň rozloučením s třídní učitelkou, pro kterou si děti a jejich rodiče připravili překvapení. Po tom, co si zasportovali, naplnili bříška a rozloučili se, přesunuli se třeťáci do pravěku.

Učíme se venku - ukrajinští žáci

Sluníčko nás ve středu 15.6. svými paprsky vytáhlo ven učit se češtinu.

CHŘIBY - MÍSTA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ

Tento projekt je prací žáků 6. třídy. V rámci tématu "Domov" v předmětu výchova k občanství se zaměřili na pohoří Chřiby. Konkrétně místa spojená s jejich bydlištěm – Velehradem, Salaší a Modrou. Žáci si ve skupinkách sami vybrali zajímavá místa z jejich nejbližšího okolí.

MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životu

V průběhu posledních dní zavítala do školy vzácná návštěva - zdejší kaplan, P. Miroslav Herold SI. Se žáky 8. a 9. ročníku debatoval na téma "Trvalé hodnoty". Symbolem celého dne se staly klíče - ve všech podobách a významech.

Návštěva absolventa Davida Vojáčka

Osmáky navštívil náš absolvent David Vojáček, který je nyní studentem Stojanova gymnázia.David se přišel podělit o své zkušenosti se zpracováním a prezentací absolventské práce, kterou zpracovával na téma Zvony v Praze, v Olomouci a na Velehradě. Svoji absolventku David během studia rozšířil.

Pasování prvňáčků na čtenáře

V krásném slavnostním prostředí Zimního sálu velehradského gymnázia pan starosta Aleš Mergental s paními knihovnicemi našich obcí pasoval prvňáčky do řádu čtenářů.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti