Osvětim

Datum konání: 26. 5. 2022

Včerejší den strávila 9. třída u našich zahraničních sousedů v Polsku. Jak už z názvu nejspíše tušíte, žáci se zúčastnili výukového programu s názvem svědomí lidstva, který se odehrával v koncetračních táborech v Osvětimi a Březince.

Společné setkání celé školy

Datum konání: 25. 5. 2022

Ve středu 25. 5. 2022 se uskutečnilo druhé setkání všech žáků a vyučujících v tomto školním roce. Sešli jsme přesně po sedmi měsících, abychom navzájem sdíleli, čím naše třídy žijí.

Zápis pro žáky z Ukrajiny

ZÁPIS do 1. ročníku pro cizince – žáky z Ukrajiny, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny.

Pohádková plavba první a třetí třídy

Všichni milovníci vodních sportů a radovánek se vzájemně zdraví přátelským pokřikem Ahóój. To jsme se naučili jako první. Posádky lodí plujících v opačném směru nás s úsměvem a mohutným máváním také z dáli zdravily.

Pozvánka na koncertík

Datum konání: 26. 5. 2022

ZUŠ Slovácko srdečně zve na koncert žáků, který se koná ve čtvrtek 26. května od 16.30 v Turistickém centru na Velehradě.

Osmáci na výletě

Datum konání: 19. 5. 2022

Ve čtvrtek 19. 5. jsme vyrazili na náš třídní výlet do Olomouce. Ze Starého Města jsme jeli vlakem do Olomouce, tam jsme přesedli na tramvaj, pak kousek pěšky a už jsme byli v cíli našeho výletu – v lanovém centru. Když jsme viděli výšku překážek, některým z nás ztuhl úsměv.

Vesmír

Všechno neznámé a neprobádané v sobě skrývá kouzlo tajemna. My, lidé, toho víme o vesmíru zatím jen velmi málo. V našem projektu jsme si např. na vlastní kůži mohli vyzkoušet, jak dochází k zatmění Slunce a Měsíce. Zajímavým tématem byla taky existence černé díry.

Sportovní dopoledne na Rybníčku

Datum konání: 20. 5. 2022

Prvňáčci a druháci se zúčastnili sportovního dopoledne veletrh Sportuj 22, který se konal ve Sportparku Rybníček ve Starém Městě.

Atletické závody II. stupně

Datum konání: 18. 5. 2022

Včerejší den se nesl v duchu atletických závodů II. stupně, které jsme pořádali my, ZŠ Velehrad. Mezi účastníky se objevily školy okolního mikroregionu tzn. ZŠ Boršice, ZŠ a MŠ Buchlovice, ZŠ a MŠ Osvětimany a ZŠ Tupesy.

Hudební workshop Garage band

Datum konání: 16. 5. 2022

Zajímavý hudební workshop zažili žáci páté třídy. Vyzkoušeli si, jak se tvoří hudba pomocí aplikace Garage band v Ipadu. Ukázky různých činností, nahrávání hudebních nástrojů, rytmických doprovodů, basové linky i zpěvu, to byla náplň workshopu, který pro žáky připravil a zrealizoval pan Olbert.

Předškolička aneb Pojďme do ZOO
Knihovna v obležení
Podporujeme „Den Downova syndromu“
Matematický klokan