18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

Regionální kolo soutěže Zazpívej, slavíčku 2018

Datum konání: 18. 3. 2018

V neděli 18. března se v Uherském Hradišti uskutečnilo regionální kolo soutěže Zazpívej, slavíčku.

Recitační soutěž

V úterý 13. března se v uherskohradišťské Redutě konalo okresní kolo recitační soutěže. Z okrskového kola do ní postoupily dvě naše recitátorky, Eliška Chamraďová z 1.třídy a Kateřina Krysová z 5.třídy. Kategorie 1.třídy není postupová a Eliška v okresním kole získala diplom a ocenění.

Prváci v knihovně

Datum konání: 9. 3. 2018

Je březen měsíc knihy, a tak v pátek 9.3. prváci vyrazili do knihovny v Modré. Paní knihovnice Eva Turecká nám připravila krásný program v rámci projektu "Už jsem čtenář" scénické čtení herců Vackeových z knihy Čarodějnice od Roalda Dahla.

Beseda o drogách

Datum konání: 6. 3. 2018

V úterý 6. března se naši osmáci a deváťáci zúčastnili v rámci protidrogové prevence besedy s mjr. Badinem, šéfem protidrogového oddělení pražské kriminální policie. Své dojmy vám popíší Kika Hollá z VIII. třídy a Magda Červinková z IX. třídy

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Datum konání: 8. 3. 2018

Úspěšně skončila účast našich žáků v okresním kole zeměpisné olympiády. V kategorii A (žáci šesté třídy) reprezentoval naši školu Vojta Trávníček, který se umístil na 18. místě. V kategorii B (žáci sedmé třídy) se umístil na 7. místě Petr Pelikán. V kategorii C (žáci osmé a deváté třídy) se na 9.

Příprava k zápisu do 1. třídy aneb Předškolička 2

Datum konání: 6. 3. 2018

Už podruhé jsme se společně sešli při konání další z řady Předškoliček.

Ptačí budky a krmítka

Datum konání: 6. 3. 2018

Žáci sedmé třídy se v rámci pracovních činností pustili do výroby různých ptačích budek a krmítek. Zapojili se tak do projektu Luhačovického okrašlovacího spolku Calma, který již několik let uskutečňuje projekt Trasy uměleckých ptačích krmítek a budek.

Informace k zápisu do 1. třídy

Vážení rodiče našich budoucích žáků.

Osvětim - Březinka 2. 3. 2018

Datum konání: 2. 3. 2018

I letos vyrazili deváťáci na exkurzi s panem Kočím za poznáním smutné historie druhé světové války do Osvětimi a Březinky, kde byl vybudován největší vyhlazovací koncentrační tábor. Celou atmosféru ještě podtrhlo mrazivé počasí - při příjezdu -15°C.

Když se učitelé učí

Nejen žáci v naší škole se musí učit. Také naši vyučující se zapojili do sebevzdělávání. Stali se součástí projektu „Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů”, který realizuje Základní škola, Kunovice, U Pálenice.

Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou