17. 5. Aneta

Zítra: Nataša

Hudební workshop Garage band

Datum konání: 16. 5. 2022

Zajímavý hudební workshop zažili žáci páté třídy. Vyzkoušeli si, jak se tvoří hudba pomocí aplikace Garage band v Ipadu. Ukázky různých činností, nahrávání hudebních nástrojů, rytmických doprovodů, basové linky i zpěvu, to byla náplň workshopu, který pro žáky připravil a zrealizoval pan Olbert.

Ples

Datum konání: 14. 5. 2022

A je to tady! Po více než dvou letech se uskutečnil dlouho očekávaný ples Základní školy Velehrad, který byl opět spojen s předtančením 9. třídy.  Žáci předváděli taneční kreace na melodii ze známého a oblíbeného filmu Hříšný tanec.

Ples 2022

Datum konání: 14. 5. 2022

A je to tady!!! Znovu a znovu si to užijte:-).

Jak se naučit první pomoc?

Datum konání: 11. 5. 2022

Nejlepší je pozvat si starší spolužáky.... a tak jsme to vyřešili ve druhé třídě a dočkali se opět skvělé meziročníkové  spolupráce.

Přehazovaná

Datum konání: 10. 5. 2022

Dnes se výběr 8. a 9. třídy z řad děvčat i chlapců zúčastnil mixovaného turnaje v přehazované v nedalekých Tupesích. Naši žáci postupně poměřili síly s žáky z okolních škol.

Koncert žáků ZUŠ Slovácko

Datum konání: 3. 5. 2022

Dnes se v naší škole rozezněly krásné melodie a písně v podání žáků ZUŠ Slovácko. Žáci prvního stupně ocenili potleskem muzikanty, kteří hráli na zobcové flétny, kytaru, keyboard, stage piano a dokonce i na cimbál.

Laboratorní cvičení - oko

V rámci člověka v hodině přírodopisu dnes žáci 8. třídy prováděli již druhou spolupráci se studenty velehradského gymnázia formou laboratorního cvičení na téma oko. Nejprve nám studenti sdělili teoretické informace a poté se šlo na samotnou preparaci.

Výukový program v MŠ

Datum konání: 2. 5. 2022

Výukový program v MŠ

Žáci 1. - 3. třídy navštívili MŠ, kde je čekal výukový program s názvem "Nejen kozy tančí". Dozvěděli se mnoho zajímavého o stravě těchto domácích zvířat, která se většinou chovají pro mléko.

Oznámení výsledků zápisu do 1. ročníku 2022

V úterý 26. 4. 2022 proběhl zápis do 1. ročníku pro školní rok 2022/23.

Čarodějnice také v družině

Na konec měsíce dubna k nám přiletěly čarodějnice. S koštětem, kocourem, hnědovlasé, blonďaté, kudrnaté, zrzavé i černovlasé. Mrkněte do fotogalerie, jak se našim malířům zdařilo jejich dílo.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti