Základní škola Velehrad

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Společné setkání celé školy

Společné setkání celé školyDatum konání:
25.5.2022

Ve středu 25. 5. 2022 se uskutečnilo druhé setkání všech žáků a vyučujících v tomto školním roce. Sešli jsme přesně po sedmi měsících, abychom navzájem sdíleli, čím naše třídy žijí. Oproti minulému setkání, které muselo být vlivem covidových opatření pouze on-line, jsme si to tentokrát užili v plné parádě všichni v tělocvičně. Organizátory setkání byli opět zástupci žákovského parlamentu, kteří se svými spolužáky a za pomoci třídních učitelů vytvořili prezentace plné fotek, které nás přenesly do atmosféry zážitků uplynulých měsíců.

 

Prvňáčci prožili spoustu nádherných pohádkových pátků, díky kterým bylo učení zábavou, vyzkoušeli si práci s tablety díky starším spolužákům z páté třídy nebo nás potěšili zpěvem při fašankové obchůzce. Druháci se v zimě postarali o něco dobrého pro zvířátka v lese, navštívili knihovny na Salaši a na Modré, učili se filcovat vlnu s babičkou jednoho ze spolužáků a skvěle prezentující zástupci se nezapomněli zmínit o tom, že se jejich nejmenší třída ve škole rozrostla hned o tři spolužáky. Třeťáci navštívili obecní úřad na Velehradě, aby na vlastní oči viděli, jak funguje obecní samospráva, rádi se učili v přírodě, zaujali nás projektem o vesmíru a v rámci celoroční hry poznávají české ilustrátory. Čtvrťáky už od počátku školního roku provází piráti, na Den Země pečovali stejně jako ostatní třídy o okolní přírodu a právě jim vděčíme za krásnou jarní výzdobu v naší škole. Páťáky provázely ve výuce moderní technologie, díky kterým se například učili programovat ozoboty, zahráli si únikové hry, ale taky se vydali na Chabaně prozkoumat sekvojovec a soutěžili o nejlepší palačinku v rámci MasterChef 5. třída.

 

Prezentace z druhého stupně započali šesťáci, kteří podnikli výšlapy na Brdo a na Bunč, starali se o žížaly ve vermikompostérech nebo si vyzkoušeli práci s 3D programem. Sedmáci si v lednu užili lyžák na Dolní Moravě, jako skupinovou práci natáčeli reklamy a slavili úspěchy jak na atletických závodech, tak i na olympiádách z matematiky či anglického jazyka. Osmáky nadchla spolupráce se studenty ze Stojanova gymnázia, díky kterým si zjišťovali krevní skupinu nebo zkoumali strukturu prasečího oka, zúčastnili se dílen na SOŠG, měli besedu o zdravotnických profesích a před pár dny prožili vydařený výlet do lanového centra v Olomouci. Naši deváťáci si letošní školní rok odmakali zpracováním absolventských prací, přípravou na přijímací zkoušky, ale užili si i několik společných akcí, mezi které patřila Mikulášská nadílka, lyžák nebo ples. Taky oni zkrášlili naši školu zdobením vánočního stromečku v nových třídních mikinách, které jim zrovna ten den dorazily.

 

Naše škola je zapojena do projektu Erasmus +, díky kterému se čtyři žačky ze sedmé třídy zúčastnily pobytu ve Francii, o kterém nám na setkání popovídaly. Hlavně na menších dětech bylo vidět, jak s otevřenými pusami poslouchají a sledují fotky z Paříže i z regionu Bordeaux. A protože Francií zahraniční zkušenosti nekončí a již příští týden odjíždí někteří naši žáci a vyučující do Severní Makedonie, připravili si pro nás žáci ze sedmé, osmé a deváté třídy pod vedením pana učitele Zamba prezentace v angličtině o této zemi, jejích reáliích, zajímavostech a virtuálně jsme se téměř přenesli do těchto míst a hlavního města Skopje. Znát cizí jazyky je v dnešní době už nezbytné a těšíme se, až za pár let budou v angličtině prezentovat třeba naši současní prvňáčci nebo druháci.

 

Jako zlatý hřeb celého setkání a překvapení na závěr byl úžasný tanec našich deváťáků na písně z filmu Hříšný tanec. Na našich brzy už absolventech bylo vidět, že si tancování užívají a tuto energii předali nám všem v tělocvičně :-)

 

Velké díky za krásné setkání a už se těšíme na ta další v příštím školním roce!

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2