Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

26. 6. Adriana

Zítra: Ladislav
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Společné setkání celé školy

Společné setkání celé školyDatum konání:
25.5.2022

Ve středu 25. 5. 2022 se uskutečnilo druhé setkání všech žáků a vyučujících v tomto školním roce. Sešli jsme přesně po sedmi měsících, abychom navzájem sdíleli, čím naše třídy žijí. Oproti minulému setkání, které muselo být vlivem covidových opatření pouze on-line, jsme si to tentokrát užili v plné parádě všichni v tělocvičně. Organizátory setkání byli opět zástupci žákovského parlamentu, kteří se svými spolužáky a za pomoci třídních učitelů vytvořili prezentace plné fotek, které nás přenesly do atmosféry zážitků uplynulých měsíců.

 

Prvňáčci prožili spoustu nádherných pohádkových pátků, díky kterým bylo učení zábavou, vyzkoušeli si práci s tablety díky starším spolužákům z páté třídy nebo nás potěšili zpěvem při fašankové obchůzce. Druháci se v zimě postarali o něco dobrého pro zvířátka v lese, navštívili knihovny na Salaši a na Modré, učili se filcovat vlnu s babičkou jednoho ze spolužáků a skvěle prezentující zástupci se nezapomněli zmínit o tom, že se jejich nejmenší třída ve škole rozrostla hned o tři spolužáky. Třeťáci navštívili obecní úřad na Velehradě, aby na vlastní oči viděli, jak funguje obecní samospráva, rádi se učili v přírodě, zaujali nás projektem o vesmíru a v rámci celoroční hry poznávají české ilustrátory. Čtvrťáky už od počátku školního roku provází piráti, na Den Země pečovali stejně jako ostatní třídy o okolní přírodu a právě jim vděčíme za krásnou jarní výzdobu v naší škole. Páťáky provázely ve výuce moderní technologie, díky kterým se například učili programovat ozoboty, zahráli si únikové hry, ale taky se vydali na Chabaně prozkoumat sekvojovec a soutěžili o nejlepší palačinku v rámci MasterChef 5. třída.

 

Prezentace z druhého stupně započali šesťáci, kteří podnikli výšlapy na Brdo a na Bunč, starali se o žížaly ve vermikompostérech nebo si vyzkoušeli práci s 3D programem. Sedmáci si v lednu užili lyžák na Dolní Moravě, jako skupinovou práci natáčeli reklamy a slavili úspěchy jak na atletických závodech, tak i na olympiádách z matematiky či anglického jazyka. Osmáky nadchla spolupráce se studenty ze Stojanova gymnázia, díky kterým si zjišťovali krevní skupinu nebo zkoumali strukturu prasečího oka, zúčastnili se dílen na SOŠG, měli besedu o zdravotnických profesích a před pár dny prožili vydařený výlet do lanového centra v Olomouci. Naši deváťáci si letošní školní rok odmakali zpracováním absolventských prací, přípravou na přijímací zkoušky, ale užili si i několik společných akcí, mezi které patřila Mikulášská nadílka, lyžák nebo ples. Taky oni zkrášlili naši školu zdobením vánočního stromečku v nových třídních mikinách, které jim zrovna ten den dorazily.

 

Naše škola je zapojena do projektu Erasmus +, díky kterému se čtyři žačky ze sedmé třídy zúčastnily pobytu ve Francii, o kterém nám na setkání popovídaly. Hlavně na menších dětech bylo vidět, jak s otevřenými pusami poslouchají a sledují fotky z Paříže i z regionu Bordeaux. A protože Francií zahraniční zkušenosti nekončí a již příští týden odjíždí někteří naši žáci a vyučující do Severní Makedonie, připravili si pro nás žáci ze sedmé, osmé a deváté třídy pod vedením pana učitele Zamba prezentace v angličtině o této zemi, jejích reáliích, zajímavostech a virtuálně jsme se téměř přenesli do těchto míst a hlavního města Skopje. Znát cizí jazyky je v dnešní době už nezbytné a těšíme se, až za pár let budou v angličtině prezentovat třeba naši současní prvňáčci nebo druháci.

 

Jako zlatý hřeb celého setkání a překvapení na závěr byl úžasný tanec našich deváťáků na písně z filmu Hříšný tanec. Na našich brzy už absolventech bylo vidět, že si tancování užívají a tuto energii předali nám všem v tělocvičně :-)

 

Velké díky za krásné setkání a už se těšíme na ta další v příštím školním roce!

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
31
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
1
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
2
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
3
Noc ve škole
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
4 5
6 7 8 9 10
Globální problémy
11 12
13
Aby ze světa nevymizela radost
14 15 16 17 18 19
20 21 22
Úspěch ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí"
EXKURZE DO FIRMY ALTECH
23 24
Závěrečné setkání celé školy
25 26
27 28 29 30 1 2 3