Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

18. 6. Milan

Zítra: Leoš
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Po stopách Rychlých šípů

Po stopách Rychlých šípůDnes 13. prosince se v páté třídě opět učilo v tandemu. Děti si připomněly díla známého spisovatele dětské literatury Jaroslava Foglara. A protože to byl muž činu, staly se i ony aktivními účastníky dnešního dopoledne. Rozdělily se na dvě poloviny. První polovina s panem učitelem Pospíšilem měla na programu „bojovku“. Pohybovala se po našem školním vestibulu a vypracovávala úkoly, které byly rozeseté po celém prostoru.

Druhá polovina s paní učitelkou Stránskou četla komiksy o Rychlých šípech a Bratrstvu kočičí pracky. Žáci se seznámili s tím, jak komiks vypadá, viděli rozdíl mezi knihou a komiksem „Záhada hlavolamu“.  Děti se také pokusily vymyslet ke čtenému textu vlastní závěr.

Ve třídě se po celou dobu nacházela i malá výstavka Foglarových knih.

 

Děkujeme dětem za jejich snahu a nadšení a těšíme se na další tandemy, které budou pokračovat i ve druhém pololetí.

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31
Získali jsme první řidičský průkaz
1
Netradiční závody ke Dni dětí
2 3 4 5 6
7 8
Prvňáci v knihovně
Beseda s českou reprezentantkou
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4