Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

27. 6. Ladislav

Zítra: Lubomír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jak jsme chtěli zastavit Moravu

Jak jsme chtěli zastavit MoravuDatum konání:
15.6.2021
Datum ukončení:
17.6.2021

V úterý 15. 6. jsme společně s deváťáky zahájili misi s cílem dorazit k pramenu řeky Moravy a pramen na chvíli zastavit.  Na celou akci jsme si vyhradili dostatek času. Dopoledne jsme vlakem vyrazili do St. Města pod Sněžníkem a odtud jsme provedli přesun na naši základnu do Stříbrnic. Před samotným pokusem o zastavení pramene bylo potřeba prozkoumat okolí. A to je nejlíp z rozhledny. Volba byla jasná, Stříbrná Twiggy, rozhledna nad Stříbrnicemi.

Druhý den, po snídani, vybavení svačinou a odhodláním, jsme vyrazili do akce. Hned první kopec na chatu Návrší nám dal pořádně zabrat. Zbavili jsme se zátěže v podobě části svačiny a pokračovali dál. Cestu jsme si krátili hrou s kolíky na prádlo, „kolíčkovanou“. Bylo veselo. Na cílové místo, tedy k  prameni, jsme dorazili kolem poledne. Samotnou akci nebylo tak těžké provést. Pramen jsme na chvíli prostě ucpali. Tušili jsme, že toto se neprojeví v Uherském Hradišti hned, a že pravděpodobně se první zprávy o snížené hladině toku objeví až s prvními telefonáty rodičů večer. Tak jsme si ještě užívali. Po cestě jsme zdolali hned dva tisícové vrcholy – Stříbrnickou a Králický Sněžník. Do cesty nám přišlo i slůně. Symbol tohoto kraje. Večer na základně jsme pak čekali na telefonáty, zprávy a už viděli ty titulky ve Slováckém deníku "Deváťáci z Velehradu zastavili tok řeky Moravy…" Musím, jakožto třídní učitel, konstatovat, že toto se nám nezdařilo. Tyto zprávy se neobjevily ani následující den po našem návratu domů. Voda v řece se nám zastavit nepovedla.

Užili jsme si ale výlet, na který budeme určitě vzpomínat na našich třídních srazech.

 

Fotogalerie

 

DSC03825.JPGDSC03881.JPGIMG_0191.JPGIMG_0203.JPG

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
31
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
1
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
2
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
3
Noc ve škole
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
4 5
6 7 8 9 10
Globální problémy
11 12
13
Aby ze světa nevymizela radost
14 15 16 17 18 19
20 21 22
Úspěch ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí"
EXKURZE DO FIRMY ALTECH
23 24
Závěrečné setkání celé školy
25 26
27 28 29 30 1 2 3