Základní škola Velehrad

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jak jsme chtěli zastavit Moravu

Jak jsme chtěli zastavit MoravuDatum konání:
15.6.2021
Datum ukončení:
17.6.2021

V úterý 15. 6. jsme společně s deváťáky zahájili misi s cílem dorazit k pramenu řeky Moravy a pramen na chvíli zastavit.  Na celou akci jsme si vyhradili dostatek času. Dopoledne jsme vlakem vyrazili do St. Města pod Sněžníkem a odtud jsme provedli přesun na naši základnu do Stříbrnic. Před samotným pokusem o zastavení pramene bylo potřeba prozkoumat okolí. A to je nejlíp z rozhledny. Volba byla jasná, Stříbrná Twiggy, rozhledna nad Stříbrnicemi.

Druhý den, po snídani, vybavení svačinou a odhodláním, jsme vyrazili do akce. Hned první kopec na chatu Návrší nám dal pořádně zabrat. Zbavili jsme se zátěže v podobě části svačiny a pokračovali dál. Cestu jsme si krátili hrou s kolíky na prádlo, „kolíčkovanou“. Bylo veselo. Na cílové místo, tedy k  prameni, jsme dorazili kolem poledne. Samotnou akci nebylo tak těžké provést. Pramen jsme na chvíli prostě ucpali. Tušili jsme, že toto se neprojeví v Uherském Hradišti hned, a že pravděpodobně se první zprávy o snížené hladině toku objeví až s prvními telefonáty rodičů večer. Tak jsme si ještě užívali. Po cestě jsme zdolali hned dva tisícové vrcholy – Stříbrnickou a Králický Sněžník. Do cesty nám přišlo i slůně. Symbol tohoto kraje. Večer na základně jsme pak čekali na telefonáty, zprávy a už viděli ty titulky ve Slováckém deníku "Deváťáci z Velehradu zastavili tok řeky Moravy…" Musím, jakožto třídní učitel, konstatovat, že toto se nám nezdařilo. Tyto zprávy se neobjevily ani následující den po našem návratu domů. Voda v řece se nám zastavit nepovedla.

Užili jsme si ale výlet, na který budeme určitě vzpomínat na našich třídních srazech.

 

Fotogalerie

 

DSC03825.JPGDSC03881.JPGIMG_0191.JPGIMG_0203.JPG

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5