27. 4. Jaroslav

Zítra: Vlastislav

Úvod > Kontakt > Aktuality > Erasmus+ Web of Life: Education in action

Erasmus+ Web of Life: Education in action

Náš projekt Erasmus+ pomalu míří do svého závěru. Doba covidová nám nedovolila cestovat, projektová setkání se tak uskutečnila v on-line prostředí. Do Rumunska a Slovinska jsme neodjeli, ale cesta do Francie již byla možná! A tak výprava z Velehradu započala svoje projektové setkání v Paříži a další den pokračovala do městečka Monségur. V základní škole, která je zaměřena na výuku hudby, jsme strávili příjemný týden. Zúčastnili jsme se výuky, spolupracovali jsme v mezinárodních týmech, poznávali jsme okolí a oblast Bordoax. Zajímavé byly výukové programy, které byly zaměžřeny na návrat k přírodě, její ochranu a konaly se v přírodě. Vyzkoušeli jsme si tak přípravu pesta, ochutnali jsme místní vegetariánskou stravu, na vinici jsme sledovali práci koňů a oběd jsme si dali ze Setonova hrnce - přímo ze země. Během našeho setkání žáci pobývali ve francouzských rodinách a mohli tak poznávat zvyky a kulturu jiné země.

Poslední setkání  projektu Erasmus+ proběhne v Makedonii na začátku června.

Fra3.jpg Fra4.jpg Fra1.jpg Fra2.jpg Fra.jpg

Adaptační kurz
Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni
Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni