29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Dva v jednom

Může se to někomu zdát divné dva v jednom, ale my jsme dnes stihli v naší škole dvě krásné akce. Společně s Lesy ČR a panem Zůbkem jsme oslavili Den Země, který se slaví 22. dubna. Uklidili jsme část lesa, sbírali jsme papír a elektroodpad.

Velikonoční veselí

Datum konání: 15. 4. 2019

Přípravy na Velikonoce vrcholí a my ve školní družině se jich aktivně účastníme taky :)

Tropical Islands

V pátek 12.4.  se ZŠ Velehrad zúčastnila hromadného zahraničního výjezdu do aquaparku poblíž Berlína. Spolucestujícími byli také žáci a učitelé ze ZŠ Osvětimany a ZŠ Ostrožská Nová Ves. Aquapark nabízel spoustu atrakcí, odpočinkových zón a samozřejmě restauračních zařízení.

Návštěva věznice v Uherském Hradišti

Datum konání: 11. 4. 2019

Ve čtvrtek jsme se s žáky 7. třídy vypravili na komentovanou prohlídku bývalé věznice v Uherském Hradišti. Tyto prohlídky pořádalo Město Uherské Hradiště ve spolupráci se spolkem Memoria a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Jarní sběr

Datum konání: 10. 4. 2019 - 18. 4. 2019

Vážení žáci a rodiče,

Zápis do 1. třídy

V pátek 5. dubna proběhl v naší škole zápis žáků do 1. třídy. Vyučující 1. stupně tentokrát připravili pro naše budoucí školáky cestu se zvířátky, kterou si prošlo 22 žáků. Každý budoucí školák obdržel pamětní list a drobný dárek.

Úspěch našeho žáka Jakuba Pelikána

O víkendu 6.-7.4.2019 se v Slovenském městě Topolčany uskutečnil mezinárodní hokejový turnaj 4. tříd, kterého se zúčastnilo celkem 10 týmů z 5 států (Slovenské republiky, České republiky, Maďarska, Chorvatska a Rakouska).

Beseda s Policií ČR

Dnes se žáci vybraných tříd naší školy zúčastnili besedy s Policií ČR. Přijela za nimi paní por. Bc. Milena Šabatová, která druhákům přiblížila práci policie a vysvětlila jim rozdíl mezi státní a městskou policii. Dále žákům připomněla, jak se chovat na silnici a v nebezpečných situacích.

Osvětim - svědomí lidstva

V pondělí se žáci 9. třídy vydali na cestu k našim sousedům do Polska, a to do města Osvětim. Zde jsme společně navštívili koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau. Zážitek to byl opravdu silný a ze zdí budov na nás všechny dýchala ponurá atmosféra hrůzných okamžiků minulosti.

Protidrogový vlak

V pátek 29. března jsme se s našimi sedmáky vydali na vlakové nádraží do Uherského Hradiště, kde byl přistaven protidrogový vlak.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti