24. 10. Nina

Září ve školní družině za námi

Datum konání: 1. 10. 2020

Hlášení ze školní družiny

Děti ve školní družině se na začátku ledna vydaly za Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Toto "putování" jsme zahájili četbou knížek o Sněhurce z různých vydavatelství a hledáním odlišností jednotlivých příběhů. Společně jsme také na toto téma tvořili a podívali jsme se na starý animovaný film.

Ježíšek dorazil i do školní družiny

Datum konání: 20. 12. 2019

A protože děti ve družině od září krásně pracují, nadělil Ježíšek dárečky i jim. Poslední družinový týden v roce 2019 jsme si zpříjemnili poslechem vánočních písní a vytvořili jsme si krásnou předvánoční atmosféru. Děti si dárky užívají a mají velkou radost.

Kouzelníci

Datum konání: 15. 11. 2019

Během pátečního odpoledne jsme si s dětmi zahrály na „kouzelníky“. Aktivita začala už tím, že se děti musely pomocí násobilky rozdělit do pěti skupin. Děti měly za úkol poskládat obrázky čaroděje a čarodějnice, které byly rozstřihány na malé geometrické obrazce.

Slušné chování v "hlavní roli"

Když jsme se dětí zeptaly, co se jim vybaví, když se řekne slušné chování, mile nás překvapilo, kolik různých odpovědí se nám dostalo. Hned si to vyzkoušely na krátkých scénkách, které si připravily. Nejprve si vytvořily  kartičky se znaménky plus a minus.

Turnaj kouzelníků ve školní družině

Datum konání: 7. 11. 2019

Ve čtvrtek odpoledne se děti z obou oddělení ŠD vydaly do školy čar a kouzel Harryho Pottera, který je pro tento měsíc naším novým hrdinou. Byl pro ně uspořádán krátký kouzelnický turnaj, kde musely plnit čtyři disciplíny.

Čarujeme obrazce - ŠD

Datum konání: 5. 11. 2019

Jedno krásné podzimní odpoledne jsme si se družinou názorně předvedli, jaké geometrické tvary jsme se ve škole doposud naučili. Nejprve jsme si na rozehřátí zahráli hru „molekuly“. Poté byly děti rozděleny do dvou skupin.

Halloween ve družině

Datum konání: 23. 10. 2019

Vrátíme-li se zpět v čase, jistě si každé dítko, které navštěvuje školní družinu, vzpomene na krásně strávené halloweenské odpoledne. Před prázdninami jsme totiž slavili Halloween.

Podzimní radovánky ve školní družině

Datum konání: 14. 10. 2019 - 17. 10. 2019

V minulém týdnu se uskutečnily hned dva tandemové programy. Aktivity probíhají vždy v rámci obou oddělení společně.

Družina měřila školu

Datum konání: 10. 10. 2019

Čtvrteční odpoledne jsme si s dětmi zahráli na "měřiče". Zjišťovali jsme, jaký obvod má naše škola kolem dokola. Nejprve jsme si společně ujednotili jednotky míry. Děti si připomněly, že 1 metr se rovná 100 centimetrů, 1 centimetr je 10 milimetrů, a tak dále.

Schůzka parlamentářů
Září ve školní družině za námi