16. 6. Zbyněk

Úvod > Kontakt > Aktuality > Návštěva věznice v Uherském Hradišti

Návštěva věznice v Uherském Hradišti

11.4.2019

Ve čtvrtek jsme se s žáky 7. třídy vypravili na komentovanou prohlídku bývalé věznice v Uherském Hradišti. Tyto prohlídky pořádalo Město Uherské Hradiště ve spolupráci se spolkem Memoria a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Měli jsme možnost se seznámit s historií věznice od jejího vzniku až po současnost. Dozvěděli jsme se, že nejhorším obdobím bylo období komunistické diktatury (první polovina 50. let), kdy zde trpěla, byla mučena či zemřela řada nevinných nebo politicky nepohodlných lidí. Ve věznici přináležející k budově krajského soudu byli lidé trýzněni a vyslýcháni způsobem, který si v ničem nezadal s vyšetřovacími metodami gestapa. Několik výpovědí jsme si mohli přečíst na informačních tabulích, které zde byly vystaveny.

Při prohlídce jsme nahlédli do cel, kaple i venkovních prostor bývalé věznice, kde docházelo k popravám vězňů.

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta
Kapku šetřím celý rok
Setkání parlamentářů se starostou obce
Atletická olympiáda 1. stupně