Včerejší den se nesl v duchu atletických závodů II. stupně, které jsme pořádali my, ZŠ Velehrad. Mezi účastníky se objevily školy okolního mikroregionu tzn. ZŠ Boršice, ZŠ a MŠ Buchlovice, ZŠ a MŠ Osvětimany a ZŠ Tupesy.
Ve čtvrtek 19. 5. jsme vyrazili na náš třídní výlet do Olomouce. Ze Starého Města jsme jeli vlakem do Olomouce, tam jsme přesedli na tramvaj, pak kousek pěšky a už jsme byli v cíli našeho výletu – v lanovém centru. Když jsme viděli výšku překážek, některým z nás ztuhl úsměv.
Prvňáčci a druháci se zúčastnili sportovního dopoledne veletrh Sportuj 22, který se konal ve Sportparku Rybníček ve Starém Městě.
Ve středu 25. 5. 2022 se uskutečnilo druhé setkání všech žáků a vyučujících v tomto školním roce. Sešli jsme přesně po sedmi měsících, abychom navzájem sdíleli, čím naše třídy žijí.
ZUŠ Slovácko srdečně zve na koncert žáků, který se koná ve čtvrtek 26. května od 16.30 v Turistickém centru na Velehradě.
Včerejší den strávila 9. třída u našich zahraničních sousedů v Polsku. Jak už z názvu nejspíše tušíte, žáci se zúčastnili výukového programu s názvem svědomí lidstva, který se odehrával v koncetračních táborech v Osvětimi a Březince.
V pátek 27. 5. 2022 se uskutečnil po dvouleté odmlce Cyklotrial. Závodu se zúčastnilo přes 41 párů ve 4 kategoriích. Během závodu zdolali soutěžící 3 disciplíny - běh, plavba na nafukovacím člunu a jízda na kole. Počasí nám přálo, což přispělo k velmi příjemné atmosféře tohoto sportovního dne.
Datum: 30. 5. 2022 - 3. 6. 2022
V týdnu od 30.5 do 3.6. se páťáci učili ve škole v přírodě. Školička se nacházela v malebné krajině Hostýnských vrchů v rekreačním středisku Jestřábí na Rusavě. Do školy v Jestřábí jsme se dopravili autobusem, vlakem a také jsme kousek šlapali pěšky.