Základní škola Velehrad

24. 6. Jan

Zítra: Ivan
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Škola v přírodě - Jestřabí 2022

Škola v přírodě - Jestřabí 2022Datum konání:
30.5.2022
Datum ukončení:
3.6.2022

V týdnu od 30.5 do 3.6. se páťáci učili ve škole v přírodě. Školička se nacházela v malebné krajině Hostýnských vrchů v rekreačním středisku Jestřabí na Rusavě. Do školy v Jestřabí jsme se dopravili autobusem, vlakem a také jsme kousek šlapali pěšky. Došli jsme akorát na oběd, pak jsme se ubytovali a šli na průzkum okolí. Celý týden nás provázel Hostýnský Yetti. Prvním úkolem byla skupinová výtvarná práce - namalovat Yettiho, dát mu jméno a popsat postavu v angličtině. Také jsme psali krátkou slohovou práci na téma Proč se Rusava nazývá Rusava? Hodně jsme se při čtení těchto vymyšlených slohovek nasmáli. Hostýnský Yetti si pro nás připravil celkem sedm Yettiho Hostýnských stezek, které se nacházely v okolí Jestřabí. Vědomostní a dovednostní stezku, Přírodovědný fáborkáč s tajenkou, Braillovu stezku, Lanovou stezku, Vlastivědnou stezku, stezku odvahy a nejdelší byla Turistická stezka. Celodenní výprava na Hostýn a do Bystřice pod Hostýnem byla moc hezká a zajímavá. Šli jsme nádhernou přírodou z Rusavy přes Pardus, Klapinov, Skalné až na Hostýn. Tam jsem prozkoumali kulturní památky, prošli se po valu, který je pozůstatkem keltského oppida, prohlédli si baziliku, Jurkovičovu křížovou cestu, rozhlednu a větrnou elektrárnu. Dozvěděli se zajímavé informace, které jsme pak použili v turistickém pracovním listě a ve vlastivědné stezce. Nechybělo i občerstvení a nákup suvenýrů. Pak jsme se vydali na cestu z Hostýna do Bystřice pod Hostýnem. Tam jsme pak rádi, po cca 14 km, usedli do autobusu a jeli zpět na Rusavu. Kromě plnění Hostýnských stezek jsme také sportovali, hráli hry a soutěžili. Pan majitel rekreačního střediska Dalibor Dědek pro nás připravil skvělou diskotéku plnou známých písniček, světel, laserů a dýmových efektů. Výborně jsme si zatančili a zazpívali. Po diskotéce, to už byla skoro noc, jsme se ve dvojicích vydali na stezku odvahy. V temném lese na nás čekal Yetti, který nás hodně polekal. Týden rychle utekl, v pátek jsme ještě dali mini kopanou a vyhodnotili Hostýnské stezky. Ti nejlepší, kteří získali nejvíce bodů, obdrželi od Yettiho diplom. Po obědě jsme vyrazili na autobus a zamířili zpět na Velehrad. Velké dík patří našemu panu školníkovi, který nám odvezl zavazadla a k tomu ještě jako bonus jsme dostali všichni zmrzlinu. Ve škole jsme pak pro ostatní připravili velké plakáty, na kterých jsou zajímavosti a malůvky ze školy v přírodě. 

 

Fotogalerie   


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
28
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
29
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
30
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
31
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
1 2
3 4 5 6 7
Volby do Školské rady 2024
8
Volby do Školské rady 2024
9
Volby do Školské rady 2024
Erasmus+ ve Slovinsku
10
Volby do Školské rady 2024
Volby do školské rady - výsledky
Erasmus+ ve Slovinsku
11
Erasmus+ ve Slovinsku
12
Erasmus+ ve Slovinsku
13
Erasmus+ ve Slovinsku
14
Erasmus+ ve Slovinsku
15 16
17 18
Prvňáci byli pasováni na čtenáře!
19 20 21 22 23
Varhanní koncert
24 25 26 27 28 29 30