Základní škola Velehrad

17. 4. Rudolf

Zítra: Valérie
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Druháci a čtvrťáci na společném výletě

Druháci a čtvrťáci na společném výletěV úterý 7. 6. 2022 se velehradští druháci společně s čtvrťáky vydali na školní výlet do Moravského krasu. Autobus nás vysadil na parkovišti u horního můstku propasti Macocha a pak už jsme museli po svých. Poté co jsme se dostatečně pokochali pohledem shora do propasti, vyrazili jsme po žluté turistické značce ke Kateřinské jeskyni. Cestou jsme narazili na krásné mraveniště a plazícího se slepýše.

Kateřinská jeskyně na nás nejprve zapůsobila svými osmi stupni Celsia a na čtvrťáky navíc skladbou z filmové série Piráti z Karibiku. Už to naznačovalo, že piráti je ani na školním výletě neopustili. Paní průvodkyně děti tak zaujala, že padal jeden dotaz za druhým. Z časových důvodů nebylo možné ani všechny zodpovědět.

V poledne jsme navštívili Skalní mlýn, kde jsme se občerstvili a nakoupili dárečky pro naše blízké. Zde čtvrťáky opět dostihli piráti, když paní asistentce neznámá paní strčila do ruky dopis, ve kterém se psalo, že v místě, kde „se mění mouka v prach“, naleznou další kousek mapy k pokladu. U mlýnského kola našli ti nejrychlejší z nás spolu s mapou i vzkaz s další indicií, kde je možné najít ještě jeden kousek mapy.

Potom už jsme nastoupili do vláčku, který nás převezl k Punkevním jeskyním. Zde nás pan průvodce opět seznámil s krápníkovou výzdobou jeskyní a v druhé části prohlídky jsme se konečně dočkali slibované plavby na lodičkách po řece Punkvě.

Na závěr jsme museli překonat strach a nastoupit do lanovky, která nás vyvezla zpět k hornímu můstku propasti. Odtud jsme to měli už jen pár kroků k našemu autobusu.

Po celý výlet nám počasí přálo. Domů jsme přijeli spokojení a radostní, že jsme vše v pořádku zvládli.

 

Fotogalerie 2. třída

Fotogalerie 4. třída

 

uvodnifotka.jpg

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15
Cyklistou bezpečně!
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5