26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Knihovna BBB - 2.třída

Datum konání: 30. 4. 2019

V úterý 30.dubna jeli druháci do Knihovny B.B.Buchlovana. Paní knihovnice děti seznámila s historií knihovny a především s knihami pro děti a jejich autory. Všem se program velmi líbil.

Beseda s p. J. W. Procházkou

Ve středu, 24. 4. 2019 jsme navštívili Obecní úřad na Velehradě. Setkali jsme se s panem Jiřím Walkerem Procházkou, významným autorem komiksů a fandou všech dobrých filmů a knih.

Dnes učí maminka Veronika

Datum konání: 24. 4. 2019

Ve škole dnes byla hodina "cukrářských kouzel". Muffins se přečarovaly na cup cakes!

Beseda s p. Kratochvílem

Dnes, 24. dubna, naši školu navštívil pan Oldřich Kratochvíl, který je okresním metodikem prevence a mimo jiné pořádá preventivní programy pro základní školy. Pro žáky 5.

Exkurze Praha 2019

V úterý 16. 4. 2019 vyrazily vítězné týmy projektu Příběhy našich sousedů se svými spolužáky na slíbenou exkurzi do Prahy. Počasí nám přálo a s pocitem radosti jsme se společně vrhli do víru velkoměsta. Nejprve jsme navštívili České muzeum hudby, kde jsme se ocitli zpět v dobách Karla IV.

Vystoupení předškoláků

Datum konání: 23. 4. 2019

Dnes, 23. dubna, nás mile překvapili předškoláčci, kteří přišli do školy se svým vystoupením Vítání jara.

Příběhy našich sousedů

Datum konání: 8. 4. 2019

V letošním školním roce se vybraní žáci naší školy zapojili do projektu „Příběhy našich sousedů“, který zajišťuje organizace Post Bellum. Uvedená společnost se již několik let zabývá zaznamenáváním vzpomínek pamětníků. Jejich databáze čítá již přes 9000 životních svědectví.

Dva v jednom

Může se to někomu zdát divné dva v jednom, ale my jsme dnes stihli v naší škole dvě krásné akce. Společně s Lesy ČR a panem Zůbkem jsme oslavili Den Země, který se slaví 22. dubna. Uklidili jsme část lesa, sbírali jsme papír a elektroodpad.

Velikonoční veselí

Datum konání: 15. 4. 2019

Přípravy na Velikonoce vrcholí a my ve školní družině se jich aktivně účastníme taky :)

Tropical Islands

V pátek 12.4.  se ZŠ Velehrad zúčastnila hromadného zahraničního výjezdu do aquaparku poblíž Berlína. Spolucestujícími byli také žáci a učitelé ze ZŠ Osvětimany a ZŠ Ostrožská Nová Ves. Aquapark nabízel spoustu atrakcí, odpočinkových zón a samozřejmě restauračních zařízení.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti