24. 4. Jiří

Zítra: Marek

Pomoc Ukrajině

I naše škola se rozhodla pomoci Ukrajině a přispět svou troškou do mlýna. V průběhu tohoto týdne budou naši žáci vyrábět drobné předměty v národních barvách Ukrajiny. Tyto si pak vezmou domů. Pokud budete chtít, můžete (ale nemusíte) za ně poslat libovolnou částku zpět do školy.

Fašanku, fašanku, už je ťa namále...

Masopustní průvod  plný veselých maškar prošel školou a rozveselil celou školu svým zpěvem.

Předškoláci poprvé ve škole

Datum konání: 25. 2. 2022

V úterý 22. 2. 2022 navštívila naše školní speciální pedagožka Zdeňka Hrdličková velehradskou mateřskou školu. Ve třídě předškoláků právě vrcholily přípravy na masopustní veselí.

Školní plavání

Datum konání: 24. 2. 2022

Po delší přestávce jsme opět zahájili výuku plavání. Zúčastňují se jí žáci 1. až 4. třídy a náležitě si to užívají.

Okrskové kolo recitační soutěže

Ve středu 23. února se naši prvostupňoví recitátoři zúčastnili okrskového kola recitační soutěže v Uherském Hradišti. Po úvodním slovu se děti směle pustily do přednášení vybraných básní a pak už jen s napětím očekávaly, kdo bude mezi těmi, kteří postoupí dále do okresního kola.

Celoroční hra třeťáků

Máme za sebou první pololetí školního roku a s ním i polovinu naší celoroční hry „Světem knížek“. Třeťáci se během ní seznámili s tvorbou již pěti známých českých ilustrátorů. Vědí něco o životě a díle Josefa Lady, Heleny Zmatlíkové, Ondřeje Sekory, Zdeňka Smetany a Radka Pilaře.

Pyžamový pátek u prváčků

Nejdříve bylo nutno pyžamka a spací vybavení předvést, tak jsme uspořádali módní přehlídku podbarvenou večerníčkovými písněmi. Následovalo nezbytné zavrtání se do dek a polštářů a přiletěl k nám Kanafásek se svým příběhem. Pak jsme v komunitním kruhu vyprávěli své originální pohádky sami.

Recitační soutěž 2022

V úterý 15. 2. 2022 se u nás ve škole již tradičně uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Jak už to bývá, zúčastnili se jej jen žáci prvního stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích - 1. třída, 2. a 3. třída, 4. a 5. třída.

Olympiáda z anglického jazyka

Dne 15.února proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z anglického jazyka pro kategorii 6.+7. tř. a 8.+ 9. tř. Do okresního kola postupují Ondřej Pavelka /8. tř./ a Františka Stránská /7. tř./.

Sdílené dílny na SOŠG Staré Město

Dnešní dopoledne strávili žáci 8. třídy ve sdílených dílnách, které jsou součástí projektu SOŠG Staré Město. Pro žáky byl přistaven ke škole v 7:45 autobus, který je odvezl na odloučené pracoviště do Uherského Hradiště. Zde byli žáci seznámeni s programem, rozděleni do dvou skupin a šli na to.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti