6. 5. Radoslav

Zítra: Stanislav

Body art ve výtvarné výchově

Datum konání: 13. 10. 2017

Umění body art, které  vzniklo v 60. letech minulého století se také nazývá tělové umění.

Volby členů školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků

Datum konání: 13. 10. 2017 - 14. 11. 2017

Vážení rodiče,

Afrika, Afrika, Afrika

Datum konání: 11. 10. 2017

Ve středu v 8 hod. ráno dorazila do školy na Velehrad delegace 17 „Afričanů“. Delegaci tvořili zástupci států od Egypta až po Jihoafrickou republiku. Zdejším domorodcům přinesli na ukázku africké delikatesy, představili zástupce africké fauny a naučili zdejší obyvatelstvo africkým pozdravům.

Podzim našich střelců

Naši žáci, kteří navštěvují střelecký kroužek v Kunovicích, se zúčastnili 22. až 24. září 2017 v německém Vellmaru 41. ročníku Mezinárodního střeleckého týdne.

Jak učíme matematiku?

Na to jsme při dnešní besedě v rámci cyklu Alternativní trendy ve výuce odpovídali našim rodičům. Právě ti dnes v hojném počtu přišli do školy, aby se dozvěděli více o tom, jaké používáme výukové metody, a jak vyučující pracují s učebnicemi při výuce matematiky.

Natoč video a vyber si exkurzi!

Naše škola se v letošním školním roce přihlásila do vzdělávacího programu paměťových institucí, jehož cílem je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky společenskovědních předmětů na základních školách.

VODNÍ ORCHESTR V 1. TŘÍDĚ

V rámci měsíčního projektu ve výtvarné výchově „Ahoj moře“ navštívili šesťáci děti v 1. třídě.Proměnili se na námořníky a v básni dětem předvedli, co všechno námořník musí umět. Prvňáčci bylipasováni na námořníky a dostali námořnické čepice, které jim jejich kamarádi-patroni předali.

Slavnostní otevření workoutového hřiště

Dnešním dnem se žákům otevřela nová možnost, jak zdokonalit svou fyzickou zdatnost a sílu na workoutovém hřišti za kurty, které bylo dnes dopoledne slavnostně otevřeno. Součástí otevření byla také exhibice na nové cvičební sestavě, kterou předvedli vrcholoví sportovci z WO CLUB.

Sběr odpadu - zhodnocení

Datum konání: 29. 9. 2017

Vážení rodiče,

Hrajeme si na sochaře

Datum konání: 29. 9. 2017

Poslední zářijová hodina výtvarné výchovy v 9. třídě byla věnovaná tvoření. V rámci měsíčního projektu „Ahoj moře!“ se chlapci a děvčata proměnili na námořníky. Úkolem dnešní hodiny je vytvořit z velkého kusu papíru prostorovou práci, která se vztahuje k moři.