2. 5. Zikmund

Zítra: Alexej

Vermikompostování ve škole

Datum konání: 30. 11. 2017

Divadelní představení ? Meziročníková výuka ?

Divadelní ztvárnění pohádky? Meziročníková výuka?

Děti malují pro Konto Bariéry

Žáci 3. třídy přijali výzvu zúčastnit se 28. ročníku soutěže „Projekty pomáhají“. Náměty – roční období, citáty, pranostiky a další, se nám podařilo zpracovat. Vybrané práce budou zařazeny do kalendáře 2019.

Zážitkové dopoledne v SŠPHZ Uherském Hradišti

Dne 28.11. se žáci 8. třídy zúčastnili zážitkového dopoledne na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotní. Celá akce byla výborně zorganizovaná pracovníky a studenty této školy. Po příjezdu jsme byli obeznámeni se zaměřením školy, studijními obory a aktivitami.

miš - minimalizace šikany

Datum konání: 24. 11. 2017

V minulém období se tým pěti pedagogických pracovníků naší školy aktivně účastnil vzdělávacího programu „miš“ zaměřeného na základní školy, který pomáhá změnit postoj pedagogů a jejich citlivost na projevy šikany.

Kontrola ptačích budek

Datum konání: 22. 11. 2017

Asi po půl roce od poslední kontroly se žáci 7. třídy vypravili na další monitoring ptačích budek. Jednalo se o 10 sýkorníků a 10 rehkovníků, které jsou umístěny podél lesní cesty nad Velehradem. Budky byly vyvěšeny ve spolupráci s obcí Velehrad na podporu druhové rozmanitosti živočichů.

Návštěva ze Stojanova gymnázia

Bývalé žákyně naší školy nám přišly popovídat o zkušenostech se studiem na zdejším gymnáziu. Štěpánka Lužová a Adéla Burešová se podělily o svoje studentské zážitky s žáky osmé třídy.

Exkurze Praha 8. třída

Datum konání: 21. 11. 2017

V úterý a ve středu jsme se s celou třídou a divadelním kroužkem vydali podívat do Prahy. Potom, co jsme přijeli, jsme šli vyzvednout lístky do Národního divadla na operu Maškarní ples. Když jsme poté vyjeli zubačkou na Petřín, někteří odvážlivci vystoupali na rozhlednu samotnou.

Svatý Václav ve 4. třídě

Do čtvrté třídy dnes zavítal český kníže a patron české země svatý Václav. Zajímavou výuku si pro žáky připravil Dan Matoušek. Přišel v obleku svatého Václava a jako správnému knížeti se celá třída poklonila. Dan nás seznámil s životem tohoto knížete a připravil si pro nás zajímavý referát.

Exkurze Brno 9. tř.

Datum konání: 16. 11. 2017

Nebyli jsme ve škole, páč jsme páchali vědu v Brně.