27. 4. Jaroslav

Podle §24 odst.2 zákona 561/2004 Sb., Školský zákon,

Litovelská Amazonie

Datum konání: 7. 4. 2018

V sobotu se 31 nadšených turistů z Velehradu a Tupes vydalo do CHKO Litovelské Pomoraví. Za nádherného jarního počasí jsme prošli trasu z Litovle do obce Střeň. Při průchodu lužním lesem jsme mohli vidět nejenom koberce sněženek a bledulí, ale i mnoho dalších krásných kvetoucích rostlin.

Nemo zapsal 24 nových školáků

Během předškoliček se naši buducí prváčci seznámili s rybkou Nemo a ta je také provázela zápisem do 1. třídy. Ten se v naší škole uskutečnil 6. dubna a přiško k němu přes 30 předškoláků. Všichni zápis zvládli a  čekala na ně odměna.

Mimoškolní aktivity našich žáků

Datum konání: 1. 4. 2018

Jakub Pelikán, žák 2. třídy, se v minulých dnech se svým hokejovým týmem zúčastnil dvoudenního turnaje World talent tournament, na kterém změřilo své síly 10 týmů, z něhož 3 týmy byly běžné hráčské a 7 bylo výběrových (tzn. vybraní jedinci například z celé Moravy).

Pythagoriáda

Datum konání: 5. 4. 2018

Právě v těchto dnech probíhá na škole soutěž Pythagoriáda. Jedná se o školní kolo matematické soutěž pro žáky pátých až osmých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Každé zadání se skládá z patnácti příkladů na prostorovou představivost a logické uvažování.

Poslední předškolička, aneb zápis je za dveřmi

Datum konání: 3. 4. 2018

Společné setkávání předškoláků a jejich rodičů dnes uzavřelo pomyslnou první kapitolu.

Zápis do 1. ročníku

V pátek 6. dubna 2018 proběhne v Základní škole, Velehrad, okres Uh. Hradiště od 13.00 do 17.30 zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019. Rodiče solečně s dětmi mohou ještě v úterý 3. dubna navštívit poslední předškoličku, kde mohou odevzdat vyplněné formuláře k zápisu. Těšíme se na vás!

Meziročníkové vyučování

Dne 28.3. spojili všichni pracovníci školy své síly, aby zpříjemnili svým žákům poslední školní den před prázdninami.

Zlaté dítě ze 4. třídy

Co dělá zlaté dítě? Nezlobí, nemluví, tiše sedí, ... To tedy ne. Zlaté dítě je čtenář, který čte rád a s chutí, Zlaté dítě je taky soutěž, vyhlášená pro třídní kolektivy. Naši čtvrťáci jsou čtenáři a ve vlastivědě se učí o našem státě. Vybrali si knihu můj stát a s ní celý měsíc pracovali.

Beseda o anorexii

Datum konání: 26. 3. 2018

Beseda se spisovatelkou Petrou Dvořákovou

26. března navštívila naši školu spisovatelka Petra Dvořáková, aby naše osmáky a deváťáky seznámila s problémem, který na nás číhá a do něhož můžeme zabřednout i my. Mnoho z nás si myslí, že problém anorexie a mentální bulimie se týká pouze některých lidí.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti