19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Kouzelníci

Datum konání: 15. 11. 2019

Během pátečního odpoledne jsme si s dětmi zahrály na „kouzelníky“. Aktivita začala už tím, že se děti musely pomocí násobilky rozdělit do pěti skupin. Děti měly za úkol poskládat obrázky čaroděje a čarodějnice, které byly rozstřihány na malé geometrické obrazce.

Děkujeme za vaši účast

Děkujeme všem, kteří dnes 19. 11. 2019 přišli na třídní schůzky. Děkujeme všem, kteří nám důvěřují a podle účasti vás nebylo málo. Snad největší účast byla tentokrát v 1. třídě, kde děti s vyučující Mgr. Andreou Andrýskovou a asistentkou pedagoga Ing.

Předškoláci v 1. třídě

Datum konání: 19. 11. 2019

Výuka matematiky v tandemu

V letošním školním roce vyučujeme některé předměty v tandemu. V praxi to znamená, že v běžné vyučovací hodině není jeden vyučující, ale dva. Dnešní hodina matematiky ukázala, že tato výuka má smysl a zefektivní práci žáků.

Slušné chování v "hlavní roli"

Když jsme se dětí zeptaly, co se jim vybaví, když se řekne slušné chování, mile nás překvapilo, kolik různých odpovědí se nám dostalo. Hned si to vyzkoušely na krátkých scénkách, které si připravily. Nejprve si vytvořily  kartičky se znaménky plus a minus.

Třicet let svobody

Turnaj kouzelníků ve školní družině

Datum konání: 7. 11. 2019

Ve čtvrtek odpoledne se děti z obou oddělení ŠD vydaly do školy čar a kouzel Harryho Pottera, který je pro tento měsíc naším novým hrdinou. Byl pro ně uspořádán krátký kouzelnický turnaj, kde musely plnit čtyři disciplíny.

Cestovatelé v 8. třídě

Datum konání: 8. 11. 2019

V pátek se v 8. třídě zastavili cestovatelé až z dalekého Egypta. Prostřednictvím fotografií nás seznámili s místními památkami a zajímavostmi. Příjemná byla i ochutnávka ibiškového čaje a egyptské sladké speciality. Klukům za ukázku děkujeme.

Čarujeme obrazce - ŠD

Datum konání: 5. 11. 2019

Jedno krásné podzimní odpoledne jsme si se družinou názorně předvedli, jaké geometrické tvary jsme se ve škole doposud naučili. Nejprve jsme si na rozehřátí zahráli hru „molekuly“. Poté byly děti rozděleny do dvou skupin.

Dušičkové období

Datum konání: 6. 11. 2019

V minulém období jsme navštívili hřbitovy a vzpomínali na všechny, kteří už nejsou mezi živými. A protože je školní rok svázán s běžným životem, pro děti ze 3. třídy byl proto místní hřbitov další zastávkou na objevitelské cestě Velehradem.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti