Základní škola Velehrad

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > VODÁK, VODÁK, VODÁK

VODÁK, VODÁK, VODÁKVe dnech 17. - 21. 6. 2024 prožili žáci devátého ročníku svůj výlet.

Všichni jsme se shodli na tom, že by měl být akční, a tak jsme se rozhodli pro vodák. Vyrazili jsme na Vltavu. Velká většina z nás neměla s jízdou na lodi a jejím kormidlováním vůbec žádné zkušenosti, věděli jsme tedy, že to bude dobrodružné. Vyráželi jsme v pondělí brzy ráno, abychom do cíle naší cesty - Českého Krumlova - dorazili co nejdříve a měli čas na jeho prohlídku. Toto krásné historické město se pro příští dny stalo naší "mekkou". Hned v úterý přišel křest ohněm, tedy pardon....vodou. I ti, kteří na lodi nikdy neseděli, museli překonat hned několik náročných jezů na trase z Vyššího Brodu do kempu Viking. kde jsme byli ubytováni. Přes drobné počáteční obtíže jsme nakonec vše ustáli. Ve středu jsme absolvovali asi dvanáctikilometrový úsek z kempu Viking až do Českého Krumlova a zvládli i nástrahy, které nám připravila.....vrba. Čtvrteční den patřil trase vedoucí z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Zpívali jsme, koupali se (někteří zcela nedobrovolně), užívali si pohodu, krásné počasí a přírodu. Byli i tací, kteří si závěrečný jez sjeli několikrát....prostě jen tak.

Dnes už nezbývá nic než vzpomínky. Jsou ale krásné!


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4