Základní škola Velehrad

6. 2. Vanda

Zítra: Veronika
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Kalendář akcí > Události od 1. 11. 2022

Kalendář akcí

Seznam událostí od 1. 11. 2022 do 14. 11. 2022


Úterý

NA VRSTEVNICE S APLIKACÍ

V hodinách zeměpisu se žáci šesté učí o vrstevnicích. Dnes si mohli vyzkoušet převést své vlastní 2D návrhy do 3D modelů ostrovů. Žáci si na papír nakreslili vrstevnice a poté papír naskenovali aplikací LandscapAR, která jej převedla do 3D a z vrstevnic vytvořila ostrov.

Modlitba za Ukrajinu

Také s ukrajinskými žáky jsme se v tomto týdnu věnovali Halloweenu a Svátku dušiček. V pracovních listech jsme pojmenovali symboly těchto svátků, hledali rozdíly v tematických obrázcích, vybarvovali obrázek podle čísel, vystřihovali strašidýlka a vyráběli netopýří náramek na ruku.

Den otevřených dveří v 1. třídě

Včera v odpoledních hodinách proběhl den otevřených dveří v 1. třídě. Prvňáčci tedy přivedli rodiče do školy, aby jim ukázali, co už se za ty dva měsíce společně naučili.

Pátek

Plavba čtvrťáků přes oceán s paní psycholožkou

V pátek 4. 11. jsme se ve 4. třídě vydali na plavbu přes oceán. Posádku lodi tvořili všichni čtvrťáci společně se svým panem učitelem. I když už je podzim, my jsme se na malou chvilku v myšlenkách ocitli na břehu moře jednoho krásného letního dne.

Úterý

Čas s Lichožrouty

"Každý známe tu příšernou chvíli, kdy nemůžeme najít dvě stejné ponožky. Spěcháme, poskakujeme po jedné noze, abychom si natáhli aspoň tu jednu a slovy, nikoli vybranými, viníme neposedné domácí mazlíčky, nepozorného partnera, děti nebo vlastní nepořádnost.

Pátek

Svatý Martin ve vinném sklepě

Třeťáci zase získali tolik hvězdiček, že se mohli vypravit na další výpravu v ročníkové hře. A protože tento den patří svatému Martinovi, kam jinam by se mělo jít, než za vínem! Velehrad se pyšní velkými vinnými sklepy a milou paní sklepmistrovou, která je vinnými sklepy za svitu baterky provedla.

Pondělí

Volba povolání....

V rámci kariérového poradenství pomáháme našim deváťákům s orientací na trhu práce. V minulém týdnu jsme společně navštívili Úřad práce v Uherském Hradišti a Burzu středních škol v Uherském Hradišti. Pro výběr vhodného povolání je dobré znát osobnostní typ.

Podzim s ukrajinskými dětmi

V pondělí 14. 11. jsme využili krásného počasí a vydali jsme se s ukrajinskými žáky do podzimní přírody. Po cestě k lesu jsme nasbírali kamínky a listy a učili se pojmenovávat věci kolem sebe - cesta, plot, jedle, smrk, chata, zahrada a další. U lesa jsme doplnili sbírku přírodnin klacíky.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1
Letem finančním světem
2 3 4 5
6 7 8
Zazpívej, slavíčku 2023
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5