Základní škola Velehrad

25. 2. Liliana

Zítra: Dorota
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Den otevřených dveří v 1. třídě

Den otevřených dveří v 1. tříděDatum konání:
1.11.2022

Včera v odpoledních hodinách proběhl den otevřených dveří v 1. třídě. Prvňáčci tedy přivedli rodiče do školy, aby jim ukázali, co už se za ty dva měsíce společně naučili.

 

A že se bylo na co dívat. Nejprve ukázali, jaká výhoda je mít ve třídě dvě paní učitelky. Jedna skupinka hrála matematickou hru, druhá se zamýšlela nad šifrovaným matematickým bludištěm. Následně se skupinky i s oběma vyučujícími prohodily a každý prvňáček tak splnil oba úkoly.

 

Poté se začali věnovat českému jazyku. Jedna skupinka předvedla rodičům, jaká písmenka pomocí hmatu dokáží poznat. Druhá skupinka předvedla, jak funguje naše chytrá tabule, a s pomocí interaktivních cvičení počítali ve slovech slabiky. A opět se skupinky na úkoly vyměnily. Na závěr děti zazpívaly rodičům písničku, kterou si pro ně připravily.

 

Ale to nebylo vše. Překvapením pro rodiče byla návštěva nové environmentální učebny, která je vybavená novým moderním vybavením. Jak jsou mikroskopy propojené s tablety a jak se jich dá využít při výuce jim předvedl i p. učitel Škrášek. Děti si na závěr udělaly na tabuli společně podzimní cvičení.

 

Děti i rodiče si odpoledne užili a už se těší na další společný program v naší škole.

 

Fotogalerie

IMG_13.jpg


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Ples ZŠ Velehrad 2024 - oficiální videa
Společné pololetní setkání
1 2 3 4
5
Předškoláci, přijďte k nám do školy!
6 7 8 9
Školní karneval 2024
10 11
12 13
Cestovatelský večer 2024
14
Okresní kolo konverzační soutěže v AJ
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3