19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Velikonoční speciální program

Datum konání: 13. 4. 2022

Dnes jsme v naší škole slavili Velikonoce speciálním programem, do kterého byli zapojeni žáci druhého stupně včetně žáků z Ukrajiny. Jednotlivé třídy si přichystaly prezentace Velikonoc v Anglii, Německu, České republice a na Ukrajině.

Jak se málem ztratily Velikonoce

Datum konání: 13. 4. 2022

Poslední předvelikonoční školní den strávili žáci 1. stupně společnou hrou. „Jak se málem ztratily Velikonoce“ je název detektivního příběhu, který se nám, stejně jako Velikonoce, trošičku ztratil. Zbyla jen jeho první a poslední část.

Velikonoční setkání

Podle lidových tradic je úterý velikonočního týdne Šedé. O tom našem se to ale rozhodně říci nedá. Naše úterý bylo veselé, zpěvné, tvořivé, barevné ... prostě úžasné! Vyráběli se zajíčci, slepičky, kuřátka, vajíčka, pletly se pomlázky, plstila se vlna ...

Velikonoce s předškoláky

Ve velikonočním týdnu jsme ve škole opět přivítali naše budoucí prváčky. Jejich řady tentokrát posílily i děti z mateřské školy Clavicula. Společnými silami se dali do tvoření barevných kraslic z papíru a dařilo se jim to náramně!

Knihovna jako místo příjemných chvil

Datum konání: 8. 4. 2022

Je už dlouhou tradicí, že naši žáci navštěvují místní knihovny na Velehradě, Modré i Salaši. A obvykle se předpokládá, že se v nich věnují knížkám. Ale dnes se stalo, že byl prostor i pro jarní tvoření.

Kariérové poradenství - zdravotnictví

Datum konání: 7. 4. 2022

Výběr povolání a s ním související cesta, která k dosažení cíle vede, patří k důležitým rozhodnutím, která na naše žáky čekají. Základem je dostatečná orientace ve společnosti a znalosti týkající se pracovního trhu. Naši osmáci se včera podrobněji obeznámili s oborem zdravotnictví.

Druhá předškolička

Datum konání: 5. 4. 2022

Na naše budoucí žáčky na druhé předškoličce čekali dva kuchtíci. Uvařili jsme si šípkovou omáčku, upekli housky, zazpívali, zasoutěžili, naučili se novou písničku a říkanku a taky počítali a kreslili... Byla to veselá hodina a předškoláčci jsou zase o krok blíž k tomu pravému školáctví!

Projekt Wave IT v Barceloně

Projekt Working Academics Value Excellence for International Teachers (WAVE-IT) zahajuje proces implementace kompetencí a dovedností 21. století, zaměřený na podnikavost a reflektivní praxi ve vzdělávání učitelů a školní praxi.

Naši žáci na velikonočním jarmarku

V sobotu 26. března se žáci 1. stupně zúčastnili velikonočního jarmarku v TC Velehrad. Páťáci potěšili zpěvem jarních a velikonočních písní a skladbičkami hranými na flétny a klávesy.

Po stopách zvěře s Veronikou Mergentalovou

Ve středu se prvňáčci vydali do lesa s paní Veronikou Mergentalovou, která pro ně připravila poutavé projektové vyučování o pobytových znameních zvířat v přírodě. Děti se naučily dívat v lese chytře kolem sebe a všímat si těch správných věcí a stopy zvířat si nakonec i odlily do sádry.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti