Základní škola Velehrad

22. 3. Leona

Zítra: Ivona
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > "Zazpívej, slavíčku" - školní kolo

"Zazpívej, slavíčku" - školní koloDatum konání:
26.2.2016

V pátek 26. února ve škole zazpíval slavíček,

který nechal zaznít 28 lidových písniček

dětí různého věku.

Však dočkaly se obrovského vděku

od všech, co poslouchali. 

       

         Jak už máme ve zvyku

         do soutěže „Zazpívej, slavíku“

         z každé třídy postoupily děti,

         které umí dobře pěti.porota: Jiří Hadaš,Šárka Brantalová, Hana Kvasničková, Libuše Skryjová-Kočendová

 

 A i když každý zpěvák skvělý byl

a vystoupení si moc užil,

měli jsme v naší přehlídce

také výborné porotce:

         Jiřího Hadaše, Šárku Brantalovou, Hanku Kvasničkovou a                                       Libuši Skryjovou-Kočendovou.

Zdobila je vysoká odbornost. 

Výkonům dětí věnovali mimořádnou pozornost. 

Měli velmi těžkou práci, kterou odpovědně plnili,

zapomněli i na legraci, jak se nad rozhodnutím potili. 

 zazpívej,slavíčku (50).jpg

         Jak již tradičně paní Vojáčková

         i letos zpěváčky doprovodila znova.

         A šikovná byla nadmíru

         nad klapkami klavíru. 

 

Však přece jen po skončení “slavíčka“

ukápla nějaká ta slzička… (štěstím).

Všichni zpěváčci byli mimořádně oceněni

a po zásluze odměněni 

(diplomem, sladkostmi, gratulacemi porotců a velkým potleskem, 

fotoaparáty nešetřily bleskem).

A tak ovace, přestože medaile byly rozdány, patřily jistě všem odvážným.

Ale také děkovat je třeba těm, kteří pomocnou ruku podali: Dorotě Ingrové za skvělé nesoutěžní vystoupení, hostům, kteří se aktivně zapojili k pobavení publika, vedení mateřské školy za zapůjčení ozvučení, panu starostovi Aleši Mergentalovi za věnování upomínkových předmětů pro porotce a korepetitorku a dalším, jejichž pomoc byla nenahraditelná.

         A tak, pokud jste se zúčastnili,

        strávili jste jistě pěknou chvíli 

        v odpoledni pátečním,

        které jistě bylo svátečním (s pěknou písničkou).

Fotogalerie                                                         

Zazpívej přehled2016výsledky.pdf


Komentáře


 • 1. 3. 2016 9:17
  Bc. Libuše Kočendová Skryjová
  Zazpívej Slavíčku

  Dobrý den, chtěla bych vás tímto moc pozdravit a moc poděkovat paní učitelce Katce Švecové za zorganizování tak úžasné akce jakou je soutěž a hlavně skvělá zábava Zazpívej, slavíčku u vás na Velehradě.
  Vzhledem k tomu, že mohu srovnávat i s jinými školami, tak musím konstatovat, že u vás to byl pro všechny naprosto nádherný zážitek s úžasnou atmosférou. Byla to doslova "show" pro diváky i všechny zúčastněné na vysoké úrovni po stránce organizátorské i umělecké.
  Zpěváčci si měli možnost vyzkoušet práci s mikrofonem, což je pro umělce velmi důležitá věc (a není to vůbec jednoduché) a měli možnost zpívat s doprovodem klavíru. Klavíristka byla naprosto skvělá, velmi odvážná a pohotová, takže jí je potřeba složit velkou poklonu. Ona zpěváčky svojí hrou opravdu podporovala.
  Pro nás porotce bylo velmi těžké volit podle zadaných kritérií jen některé ze zpěváčků-slavíčků :-), protože jste byli všichni nadšení a byli jsme za každého z vás velmi vděční, že jste sebrali odvahu a této soutěže se aktivně účastnili. Musím přiznat, že jsme si byli vědomi toho, jak jste se připravovali, a jak důležitá tato soutěž pro vás byla, takže jsme naše rozhodování vůbec nebrali na lehkou váhu a opravdu zodpovědně jsme každého poslouchali a hodnotili na základě toho jediného vystoupení.
  Co mám zpětně reakce od porotců, tak všem nám se mezi vámi moc líbilo a byla pro nás obrovská pocta, že jsme byli k vám do poroty pozváni a mohli jsme s vámi strávit tak krásné páteční odpoledne s vašimi mladými umělci. Za všechny porotce vám tímto chci moc poděkovat, že jste nás k vám pozvali.

  Takže děti, jste všechny úžasné, každý z vás zpěváčků si zaslouží velký dík za to, že jste nám tak krásně zazpívali. A doufám, že příští rok se všichni zúčastníte zase, protože každý z vás má možnost vaším zpěvem udělat radost všem, kteří se na vás přišli podívat.
  Byla to opravdu jedinečná akce s úžasnou pozitivní atmosférou a moc vám za tento zážitek děkuji.

  A hlavně děcka: ZPÍVEJTE! ZPÍVEJTE! ZPÍVEJTE! Prostě furt ZPÍVEJTE! :-)

  Bc. Libuše Kočendová Skryjová
  (předsedkyně poroty)


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Aktuality

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
HLASOVÁNÍ - nová školní kolekce 2023
28
HLASOVÁNÍ - nová školní kolekce 2023
Cesta elektřiny
1
HLASOVÁNÍ - nová školní kolekce 2023
Objevování Velehradu pokračuje...
2
HLASOVÁNÍ - nová školní kolekce 2023
3
HLASOVÁNÍ - nová školní kolekce 2023
4 5
6 7 8 9
Cestovatelský večer
10 11 12
13 14
Nová školní kolekce 2023
15
Nová školní kolekce 2023
Okresní kolo Olympiády v AJ
16
Nová školní kolekce 2023
17
Nová školní kolekce 2023
Objevujeme na Velehradě .... kraslice
Matematický klokan
18
Nová školní kolekce 2023
19
Nová školní kolekce 2023
20
Nová školní kolekce 2023
Dukovany
21
Pozvánka na další předškoličku
Nová školní kolekce 2023
22
Nová školní kolekce 2023
23
Nová školní kolekce 2023
24
Nová školní kolekce 2023
25
Nová školní kolekce 2023
26
Nová školní kolekce 2023
27
Nová školní kolekce 2023
28 29 30 31 1 2